Ümit Özdağ’dan Bakan Soylu’ya tepki! ‘Sorumlu siz olacaksınız’

featured

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslenerek, ‘Sayın Soylu, parti genel başkanları için doğal bir hak olan koruma ekibini bana tahsis etmemekteki ısrarınızın omuzlarınıza yüklediği yükü, kamuoyunun önünde bir kez daha hatırlatmak istedim. Herhangi bir saldırıda sorumlu siz olacaksınız’ dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sosyal medya hesabından seslendi.

Twitter hesabından paylaştığı videoya “Sayın @suleymansoylu parti genel başkanları için doğal bir hak olan koruma ekibini bana tahsis etmemekteki ısrarınızın omuzlarınıza yüklediği yükü, kamuoyunun önünde bir kez daha hatırlatmak istedim. Herhangi bir saldırıda sorumlu siz olacaksınız!” notunu düştü.

Özdağ paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı:

“Benim ve haftada 6 gün, günde 16 saat çalışan koruma polisim evinde yatıyor ve dinleniyor. Bu da onun insanlık hakkı. Ama benim pazar günü de olsa çalışmam gerekiyor. İkametgahımdan çıktım ve şimdi çalışmaya başlayacağım. Tek başımayım, yanımda korumam yok ve sadece videonun çekilmesine yardımcı olan, üzerinde silah olmayan arabayı sürecek partili arkadaşım var. Bana herhangi bir saldırı olursa bu saldırıyı yapan terör örgütünden sonra parti genel başkanlarına tahsis edilen koruma ekibini tahsis etmemekte direnen siz bu saldırının ikinci sorumlusu olacaksınız.”

DAHA ÖNCE SURİYELİLER NEDENİYLE KARŞI KARŞIYA GELMİŞLERDİ

Ümit Özdağ, İyi Parti milletvekili oldığu dönemde suriyelilersuriyeye.com’un hazırladığı videoda, Türkiye’de kayıtlı ve kayıtlı olmayan Suriyeli sayısının 2040’daki senaryosunu anlatmıştı.

Ümit Özdağ, 2019 yılında Türkiye’de 3.8 milyon kayıtlı Suriyelinin bulunduğunu, 2040 yılında bu sayının tahmini olarak 7.46 milyonu bulacağını ifade etti. Özdağ ayrıca kayıtlı olmayanlarla birlikte Suriyeli sayısının 5.3 milyon olduğunu 2040 yılında toplam Suriyeli sayısının 10.4 milyon olacağını belirtti. Özdağ, bu sayıyla beraber Türkiye’de her on kişiden birinin Suriyeli olacağını ifade etti.

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Ümit Özdağ’ın Twitter’dan paylaştığı bu videoya tepki göstermişti. Göç İdaresi, Özdağ’a verdiği yanıtta, verilen sayıların ve tahminlerin gerçeği yansıtmadığını ve Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunulacağını belirtmişti.

Ümit Özdağ, Göç İdaresi’nin yanıtına “Siz bürokratlar önce devlet terbiyesini öğrenin ve aradan çekilin konuyu siyaset konuşsun. Ama siyasetçi benim karşıma çıkmak yerine bürokratların arkasına sığınıyor ise ortaya böyle zavallı tehditler çıkıyor. Hiç durmayın suç duyurusunda bulunun” diye cevap verdi. 

Ümit Özdağ’dan Bakan Soylu’ya tepki! ‘Sorumlu siz olacaksınız’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 10 ay önce

    Kimin hakkını kime vermiyorsunuz!!! bölücü partilerin bile ekip koruması varken, siz neyin peşindesiniz sayın soylu!
    Suikast ihbarı varken ve emniyet bunu tespit etmişken…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!