AKP'den Ümit Özdağ'a çok sert sözler: Ahlaksız, utanmaz...

İYİ Parti’den ihracı istenen Ümit Özdağ’ın ‘İYİ Parti’den bazı yetkililerin AKP ile ortak anayasa taslağı üzerine çalıştığı’ iddialarına AKP’den yanıt geldi.

AKP'den Ümit Özdağ'a çok sert sözler: Ahlaksız, utanmaz...

VERYANSIN TV

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu için "FETÖ'cü" diyen ve parti yönetimine eleştirileri nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilen İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ bugün düzenlediği basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Özdağ’ın iddialarından biri de İYİ Parti’den bazı yetkili isimlerin AKP ile ortak anayasa taslağı üzerine çalıştığı oldu.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz’ın Ankara’da katıldığı değişik toplantılarda “6 aydan bu yana AKP Genel Başkan yardımcısı Ömer Çelik’in başkanlığında yeni bir anayasa komisyonu çalışmalara katıldığını” ifade ettiğini söyleyen Özdağ’a AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten yanıt geldi. Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Ümit Özdağ adlı şahıs ahlaksız bir yalan söylemiş. İsmimi de anarak Ak Parti ile İYİ Parti arasında bir süredir gizli görüşmeler ve gizli bir yeni anayasa çalışması yapıldığı şeklinde tamamen uydurma olan, hiçbir gerçekliğe dayanmayan bir açıklama yapmıştır” ifadelerini kullandı.

‘SİYASET DEĞİL, AHLAKSIZLIKTIR’

Çelik’in açıklamasının devamı şöyle:

Bu şahsın ifade ettiği yalanlar, yalan siyasetinin en ahlaksız örneklerindendir. Biz kapalı kapılar arkasında hiç kimseyle konu ne olursa olsun bir çalışma yapmayız. Yaptığımız ve yapacağımız her işi milletimizin gözü önünde yaparız.

Ümit Özdağ’ın bu iftirası en hafif tabirle utanmazlıktır. Yalan yanlış sözlerle şahsımı hedef alması siyaset değil, ahlaksızlıktır.

Siyasetin bu kadar çirkin ve kirli bir şekilde yapılması kimseye yakışmaz ama açıkça yalan söyleyen Ümit Özdağ’a yakışmıştır.

Ajandası yalan, iftira ve güdümlü operasyon olanın kimliği siyasetçi olamaz.

Biz, her çalışmamızı milletimizin gözü önünde, milletimizle paylaşarak yaparız. Kapalı kapılar ardında gizli ajanda ile operasyon siyaseti yapmak ancak bu tiplere yakışır.”

ÖZDAĞ’DAN YANIT

AKP Sözcüsü Çelik’e yanıt veren Özdağ ise, “Ömer Çelik bu yalan ise bu yalanı Uğur Poyraz'ı arayarak sorun. Neden sağda solda adınızı kullanarak yalan söylüyor? Bu konuda şahitler var”diye yazdı.