Ünlü oyuncu 59 yaşında hayatını kaybetti

Zor ve skandallarla dolu bir hayat yaşayan ünlü oyuncu Tawny Kitaen 59 yaşında hayatını kaybetti.

Ünlü oyuncu 59 yaşında hayatını kaybetti

"Bachelor Party" filmiyle herkesin yakından tanıdığı ünlü oyuncu Tawny Kitaen hayatını kaybetti.

TMZ'nin haberine göre 59 yaşındaki Tawny Kitaen, Newport Beach'te dün vefat etti. Ünlü oyuncunun ölüm nedeni ise henüz açıklanmadı. 

"The Perils of Gwendoline" ve "After Midnight" gibi filmleriyle de adından söz ettiren Kitaen, 14 yaşında şov dünyasına girmişti. 

1976 yılında yayınlanan Gerçeği Söylemek adlı yarışma programıyla ekranlara ilk adımını atan oyuncu,  daha sonra sinemaya geçti. "Bachelor Party" yani "Bekarlığa Veda" filmiyle büyük sükse yaptı.

Dikkat çeken Tawny daha sonra Whitesnake'in "Is This Love" ve "Here I Go Again" müzik videloarında oynadı. 

Lisedeyken Ratt'in gitaristi Robbin Crosby ile çıkan ünlü oyuncu, grubun "Out of the Cellar" albümünün ve ilk EP'leri "Ratt"in albüm kapağında yer aldı. 

Zorlu bir özel hayatı olan Tawny, 1989'da Whitesnake'in solisti David Coverdale ile evlendi. Ancak bu evlilik sadece 2 yıl sürdü. 

Daha sonra beyzbol yıldızı Chuck Finley ile evlenen Tawny'nin ikinci evliliği de başarısız oldu. Daha da kötüsü, Finley, Tawny'nin kendisine şiddet uyguladığını iddia etti. Finley, Tawny'nin topuklu ayakkabısıyla kendisine saldırdığını söyledi. Bu açıklamadan 3 gün sonra da boşanma davası açtı. 

Madde bağımlılığı olan Tawny Kitaen bu nedenle birkaç kez tutuklanmıştı.