VİDEO- O garip buluşmada neler konuşuldu? Kılıçdaroğlu böyle anlattı…

featured

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, aralarında FETÖ’den ceza alan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun da bulunduğu bir grupla özel bir toplantı yaptığı ortaya çıkmıştı. Toplantıda neler konuşulduğuna ilişkin ayrıntılar belli olmaya başladı.

Veryansın Tv

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, önceki akşam İstanbul’da aralarında FETÖ’den 3 yıl 1 ay hapis cezası alan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun da olduğu bir grupla yaptığı görüşme merak konusu olmuştu. Ancak Kılıçdaroğlu’nun dünkü bir parti toplantısında yaptığı konuşma, o garip buluşmada konuşulanların ayrıntılarını ortaya çıkardı. Kılıçdaroğlu, buluştuğu kişilerin isimlerini vermeden “muhafazakarlar” diye tarif etti.

Beylikdüzü Belediyesi tarafından 11 Aralık’ta Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Vefa Ödülleri” töreninde konuşan Kılıçdaroğlu, CHP’ye hiç oy vermeyen bir ekiple buluştuklarını, gece eve girdiğinde 02.00 olduğunu söyledi. CHP lideri, görüşmede “muhafazakar” dediği ekibe “Neden birlikte olmuyoruz, neden birlikte hareket etmiyoruz?” diye sorduğunu anlattı. Kılıçdaroğlu, “Aynı şeyleri düşündüğümüzü gördük” ifadesini kullandı.

‘10 ARALIK’ AYRINTISI

Toplantıya ilişkin ilginç bir ayrıntı da ortaya çıktı. Toplantının 10 Aralık’ta yapılmış olması ve görüşmede bulunanların arasında 10 Aralık Hareketinden Canan Kaftancıoğlu’nun bulunması dikkat çekti. 10 Aralık Hareketi, Gezi olayları olduğu sıralarda filizlenmişti. Gezi’de de Hüseyin Avni Mutlu’nun talimatıyla İstanbul adeta gaza boğulmuştu.

Kılıçdaroğlu ile Kaftancıoğlu’nun Mutlu ile görüşmesinin 10 Aralık’a denk gelmesinin bir anlamının olup olmadığının parti içerisinde konuşulduğu öğrenildi.

İşte Kılıçdaroğlu’nun o buluşmaya dair açıklamaları:

VİDEO- O garip buluşmada neler konuşuldu? Kılıçdaroğlu böyle anlattı…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!