Vladimir Putin, Lavrov’un sözleri için İsrail’den özür diledi

İsrail Başbakanı Naftali Bennet ile telefon görüşmesi yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Nazi lideri Adolf Hitler’in Yahudi kökenli olduğunu düşündüğünü ve "En büyük Yahudi karşıtları Yahudilerdi" sözleri için İsrail’den özür diledi.

featured
service

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İsrail Başbakanı Naftali Bennet ile telefon görüşmesinde Ukrayna’daki askeri operasyonlar hakkında bilgi verdi.

Kremlin Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada, “Rusya Devlet Başkanı, Naftali Bennet’i ve İsrail halkını bugün kutlanan İsrail Bağımsızlık Günü nedeniyle samimi bir şekilde kutladı. Dostane Rus-İsrail ilişkilerinin daha da geliştirilmesi ve iki ülkenin liderleri arasında faydalı temasların sürdürülmesi konusunda karşılıklı ilgi dile getirildi. Ukrayna’daki durumla ilgili detaylı bir görüş alışverişi devam etti” denildi.

“BM temsilcileri ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi ile işbirliği içinde yürütülen, milliyetçi oluşumlar tarafından rehin tutulan Azovstal fabrikasının topraklarından sivillerin tahliyesi de dahil olmak üzere insani yönlere özel önem verilmektedir” ifadeleri kullanılan açıklamada, Rus ordusunun sivillerin tahliyesi için güvenliği sağlamaya hazır olduğu, Kiev yönetiminin de fabrika alanındaki Ukrayna askerlerine silah bırakma emri vermesi gerektiği belirtildi.

9 MAYIS’IN ÖNEMİ VURGULANDI

Putin ve Bennett ’in 9 Mayıs tarihinin Rusya ve İsrail halkları için önemini vurguladıklarına dikkat çekilen açıklamada, şöyle denildi:

“Hem Rusya’da, hem de İsrail’de kutlanan Büyük Vatanseverlik Savaşı’ndaki 9 Mayıs Zafer Bayramı arifesinde Vladimir Putin ve Naftali Bennett, o günlerde olup bitenlerle ilgili tarihsel gerçeği özenle koruyan ve Holokost kurbanları da dahil olmak üzere tüm şehitlerin anısını onurlandıran her iki ülkenin halkları için özel önemini vurguladı.”

Putin’in o zamanlarda getto ve toplama kamplarında işkence gören, Naziler tarafından cezalandırma operasyonları sırasında öldürülen altı milyon Yahudi’nin yüzde 40’ının Sovyetler Birliği vatandaşı olduğunu hatırlattığı ve İsrail’de yaşayan gazilere sağlık ve esenlik dileklerini ilettiği belirtilen açıklamada, “Naftali Bennett ise Kızıl Ordu’nun Nazizm’e Karşı Zafere olan belirleyici katkısına dikkat çekti” vurgusu yapıldı.
Rus liderin bugün kutlanan Bağımsızlık Günü vesilesiyle Naftali Bennett’i ve İsrail halkını sıcak bir şekilde tebrik ettiği kaydedilen açıklamada, dostane Rusya-İsrail ilişkilerinin daha da geliştirilmesi ve iki ülkenin liderleri arasında faydalı temasların sürdürülmesi konusunda karşılıklı ilginin dile getirildiği ifade edildi.

PUTİN’DEN LAVROV ÖZRÜ

İsrail Başbakanlık Ofisi tarafından yapılan açıklamada ise, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un İtalyan televizyonuna verdiği demeçte Nazi lideri Adolf Hitler’in Yahudi kökenli olduğunu düşündüğünü ve “En büyük Yahudi karşıtları Yahudilerdi” sözleri için Putin’in Bennet’ten özür dilediği aktarıldı.

Putin’in Lavrov’un sözleri için Benett’en özür dilediği ve Benett’in de Putin’in özrünü kabul ettiği belirtilen açıklamada, Bennett’in de Putin’e Yahudi halkına ve Holokost’a ilişkin tavrını açıkladığı için teşekkür ettiği ifade edildi.

Kremlin Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada ise Putin özür dilediğine dair ayrıntıya yer verilmemesi dikkat çekti.

Vladimir Putin, Lavrov’un sözleri için İsrail’den özür diledi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Hiç iyi etmedin putin

  Cevapla
  • 2 hafta önce

   Putin’in birşey yaptığı yok haberin veriliş tarzı tamamen manipülatif, son parağrafı oku.

 2. Güzel.Bence gayet çalışılmış bir durum.Lavrov kenara hakikati bıraktı ve saldı gideceği yere.Putin kuru özürle politik manevrayı yapıp İsrail denen katile duracağın yeri bilirsen sorun yok dedi.Zemini kaybeden katil şebeke İsrail oldu.

 3. 2 hafta önce

  Lavrov Ermeni kökenli ve kinini tutamadı ama Putin yahudi lobisinin nekadar tehlikeli olduğunu bilerek özür diledi. Onlarda Rusya’yı bölecek güç var

  Cevapla
 4. 2 hafta önce

  Ne yani lavronun sozleri dogru degil mi.

 5. 2 hafta önce

  adamlarda kı guce bakar mısınız?. abd yı ellerının altında tutarken rusya ya bıle ozur dıletıyorlar.
  pavlov’un dedıgı yalan degılkı bıraz arastırma yaparsanız dedıgı dogrudur. hıtler yahudı ıdı. daha dogrusu yahudı asıllıdır. anne tarafından yahudılerde anne tarafından akraba ısenız yahudı sayılırsınız. SA ların bası da anne tarfaından yahudıdır. tıpkı komunızmın babası marks ve engels gıbı. anladınız sız.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!