Yandaş medya ‘yalan’ demişti… Yüzüne kezzap atılan çocuğun annesi konuştu

Konya'da bir çocuğun, kendisinden para isteyen Suriyelilerin kezzaplı saldırısına uğradığı iddiası hükümete yakın medya tarafından yalanlanmıştı. Çocuğun annesi 'Çocuğuma kezzap döken şahıs Gazi El Haşimi adında Suriye uyruklu bir göçmen' dedi.

featured

İddialara göre Konya’da Suriyeli bir grup, parkta oynayan küçük çocuğun yanına gitti ve 20 lira istedi.

Çocuğun parayı vermeyi reddetmesi üzerine Suriyeli gruptan bir kişi, çocuğun ensesine ve yüzüne kezzap attı.

Yaralanan çocuğun ailesi de şikayetçi oldu.

Şikayeti duyan Suriyeli grubun, bu kez çocuğun ailesini kezzapla tehdit ettiği öne sürüldü.

Çocuğun kayda alınan görüntüsü sosyal medyada paylaşılınca, büyük tepki çekti. Sığınmacı ve kaçaklara yönelik açıklamasıyla dikkat çeken Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da çocuğun babası ile görüştüğünü söyleyerek, “Şimdi çocuğun babası ile konuştum. Olay 45 gün önce olmuş. Suçlu Suriyeliler yakalanmış, yargı süreci başlamış.1 yabancının başına 1 şey gelince Zafer Partisi kışkırttı diyenlere sorum şu: Bu çocuğun yüzüne 20 TL için kezzap dökenleri kim kışkırttı? Türk düşmanı Suriyeli yalakaları.” ifadelerini kullandı.

Havuz basını ise bunun bir saldırı olmadığını, çocukların oyun oynarken yaşanan bir kaza olduğunu iddia ederek saldırıya uğrayan Türk çocuğu yerine kezzaplı saldırganları savundu.

Olayın ardından Yeni Akit, Yeni Şafak, Sabah, Takvim, Aydınlık, KonTV gibi yayın organları, olayı aktaran Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın yalan söylediğini iddia etti.

Bunun üzerine bir video yayınlayarak yandaş basına tepki gösteren anne, oğlu Yusuf İsmail’e saldıranın bir Türk değil, Suriyeli Gazi el Haşimi olduğunu iddia etti.

Olay günü oğlunu perişan vaziyette bulduğunu belirten acılı anne, “Çocuğumun elinden 20 TL para alabilmek için kezzapla yakmış. Annesi beni tehdit ederken ‘Bunu Suriye’den getiriyoruz. Kızını da, oğlunu da, kocanı da, seni de yakarız. Benim çocuğumu oradan çıkaracaksınız’ dedi” diye konuştu.

Acılı anne Medire Candan bu yalan haberleri yapan tüm medya organlarından davacı olacağını belirterek, “Üstüne basa basa söylüyorum: Benim çocuğumu yakan bir Türk çocuğu değil, Suriye uyruklu Gazi el Haşimi’dir!” ifadelerini kullandı.

ÜMİT ÖZDAĞ: İŞTE GERÇEK BURADA

Anne Candan’ın açıklamasını sosyal medya hesabından paylaşan Ümit Özdağ, “Yeni AKİT, Yeni Şafak ve benzeri Türk düşmanları…Zafer Partisi ve Ümit Özdağ yalan söylüyor dediniz. İşte gerçek burada. Saldırgan Suriyeli alçağın annesinin yaptığını dinleyin. Utanıp özür dilemenizi istemiyoruz. Çünkü siz utanmazsınız.” dedi.

Yandaş medya ‘yalan’ demişti… Yüzüne kezzap atılan çocuğun annesi konuştu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 3 ay önce

  Doğu PERİNÇEK E göre kesin abd nin oyunudur bu. Yapanlar da diş güç ajanı. Kezzap ta kesin israilden gelmiştir. Zaten Ümit Özdağ da ingiliz ajanı, iç savaşı körüklüyor ona göre.

 2. 3 ay önce

  Ne diyelim ulan ne diyelim!Yandaş neymiş,şahsiyetsiz ahlaksız alçak yalak medya!

 3. 3 ay önce

  Atatürk Türklük şuuruna erdim diyor, neden diyor arap kendini üstün görüp Türk çocuğuna tokat attı diye. Türk çocuğuna kezzap atılıyor ama bunu oyun oynarken Türk çocukları yaptı diyip, Arap çocuğunu aklamak ırkçılık değil midir. Bu çocuğun ırkı Türk diye her yapılan şey mübah mıdır

 4. 3 ay önce

  6lı masa bunları görüp duyuyor mu?Ne yapacaksınız açıklayın.

 5. 3 ay önce

  Arabın görevli memuru göletden kaz götürmüyorum gölete kaz getiriyorum diyerek kaz yerine koymasına inanan yandaş basınımız için normaldir. Arab kadının anlattıkları hayatın normal akışına uygun değildi akla yatkın da değildi, ben de inanmazdım. Ancak mobese kayıtları veya çevresindeki Türk komşuların doğrulamasıyla inanırdım..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!