YAŞ öncesi iktidara dikkat çeken çağrı: Arşivleri temizleyelim!

Yüksek Askeri Şura öncesi, AKP'ye yakın Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Likoğlu, hem asker hem de bürokrat atamalarında devlet arşivlerindeki istihbarat notlarına bakarak, karar verildiğini ancak bunların büyük bölümünün FETÖ'cüler tarafından hazırlandığını öne sürdü.

featured

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) terfi ve atamaların karara bağlanacağı, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı bu hafta yapılacak. Şura’da Org. Yaşar Güler’in Milli Savunma Bakanı olmasının ardından boşalan Genelkurmay Başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı da belli olacak.

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı öncesi AKP’ye yakın Yeni Şafak gazetesinde dikkat çeken bir yazı yayımlandı.

Gazetenin yazarı Hüseyin Likoğlu bugünkü yazısında atama kararları öncesi devletin istihbarat arşivlerinde ‘temizlik’ çağrısında bulundu.

Fethullahçılar tarafından yapılan fişlemelerin hâlâ değerlendirmelerde dikkate alındığını ifade eden Likoğlu “Arşivlerimizi, Fetullahçı hainlerin ve gayrimilli unsurların kirlerinden arındırmalıyız” dedi.

‘RAPORLAR NE KADAR DOĞRU?’

FETÖ tarafından yazılan istihbarat raporlarının gözden geçirilmesi gerektiğini söyleyen Hüseyin Likoğlu, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“15 Temmuz’dan bu yana devletin her kademesine yapılan atamalar konusunda bir hassasiyet gösteriliyor. Sütten ağzımız yandığı için yoğurdu üfleyerek yiyoruz. Lakin, İsmet Bozdağ’ın kitabında anlattığı gibi, devlet arşivlerindeki istihbarat notlarına bakarak, karar veriyoruz.

Peki o istihbarat raporları ne kadar doğru?.. Devletin en mahrem yerlerine sızan Fetullahçı teröristler başta olmak üzere, gayrimilli unsurlar nasıl raporlar yazdı. Bunların bir gözden geçirilmesi gerekmiyor mu?

Yarın çok önemli bir şura var. TSK’nın, dolayısıyla Türkiye’nin geleceğinin şekillenmesinde önemli rol oynayacak komuta kademesi belirlenecek. Ama ne yazık ki hâlâ Fetullahçıların fişlemelerinin değerlendirmelerde ele alındığını duyuyoruz.

Sadece TSK’da değil, devletin üst kademelerinde görev yapacak bürokratlar için benzer fişlemeler dikkate alınıyor.

‘ARŞİVLERİMİZİ ARINDIRMALIYIZ’

2012 yılında ne kadar milli bürokrat var ise onları tasfiye etmek için Fetullahçılar, ‘İzmir Casusluk’ diye bir kumpas kurdu. O kumpasta milli bürokratlar için yazılan iftira dolu fişlemeler maalesef sistemden silinmedi.

Tabii ki devletin hafızasını silemeyiz, yok sayamayız. Ama geçmişte kasıtlı kötülüklerin yapıldığını, hainlerin yerli ve milli olanları tasfiye etmek için istihbarat notları düzenlediğini unutamayız, göz ardı edemeyiz. Arşivlerimizi, Fetullahçı hainlerin ve gayrimilli unsurların kirlerinden arındırmalıyız.”

YAŞ öncesi iktidara dikkat çeken çağrı: Arşivleri temizleyelim!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. O dava olurken hepinizin attigi mansetler arsivde duruyor. O fetocu teroristler o kurumlara hakim, savci, polis, ve MIT mensubu olarak bademler yani sizin mutedeyyinler tarafindan atandi. Zeytinyagi sizin yaninizda kaya parcasi.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!