Yavuz Ağıralioğlu’ndan Kılıçdaroğlu’na çağrı

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, önceki gün yaptığı açıklamayla ilişkin soruları yanıtladı. Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nda çağrıda bulunan Ağıralioğlu, "Kılıçdaroğlu'nun İYİ Partililerle helalleşmesi lazım." dedi.

featured
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, katıldığı televizyon yayınında yeni açıklamalarda bulundu.
Ağıralioğlu, “Partime, Genel Başkanıma yapılanlardan rahatsızım. Kılıçdaroğlu’nun İYİ Partililerle helalleşmesi lazım” dedi.
HaberTürk’te Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtlayan Yavuz Ağıralioğlu, Akşener’in Altılı Masa’dan kalkmasıyla ilgili olarak, “Masadan kalkan bizmişiz gibi takdim edilen bir süreç yaşandı. Masanın ruhuna riayetsizliğin bize ödettiği bedel var.” ifadelerini kullandı.
Ağıralioğlu’nun sözlerinden öne çıkan başlıklar şu şöyle:
“Düzenlediğimiz basın toplantısının muhteviyatıyla ilgili genel başkanımızla görüşmemiz olmadı. En son 3 gün önce görüştük. Süreci değerlendirdik, masadan kaldırıldı, tekrar masaya avdet edildi. Bu süreçte önceliklerimiz ne olmalı, partilerimiz ne kadar kuvvetli çıkabilirse ona konsantre olmalı diye. Seçim, parlamentoda temsiliyeti ne kadar kuvvetlendirme yönünde istişarede bulunduk. Tek başına kalmanın, müstakil olmanın, zorlukları, avantajları hem GİK hem divanda görüşüldü. Genel başkan da masadan kalkarken de ‘GİK’in onayıyla veriyoruz’ demişti. Biz konuştuğumuz meseleleri sizin programlarınızda da üç dört senedir konuşuyoruz.”

‘MASAYI ALIP GİTTİLER’

“Biz süreç içerisinde gadre uğrayan partiyiz. Masada itiraz eden, masadan kalkan bizmişiz gibi takdim edilen bir süreç yaşandı. Masanın kuruluşundan itibaren güçlendirmek için her şeyi yaptığı yerde bir milim oynamadık. İstişare, mutabakat, ortak akıl, usüle ve esasa dair ne varsa hepsinin arkasında bir milim oynamadan duruyorduk. Masayı alıp gittiler. Sanki masadan biz kalkmışız gibi bir bedeli oldu bize. Masada 5 kişinin onayı alınmış oldu. Meral Akşener’e ‘Siz imzalamasınız da olur’ diye riayetsizliğin bize ödettiği bedel var. Masa önümüzden kaldırıldı, masayı alıp gittiler.”

KILIÇDAROĞLU’NA ÇAĞRI

“İYİ Parti çok arzu ediyor ki 65-75 olsun. Süreci bütün takdim ettiğimiz esaslar çerçevesinde partinin siyasi menfaatini öncelemediğimiz için yaptıklarımızın nezaketsizlikle karşılaşması partiyi şoka soktu. Burada tekliflerimizin merkezinde daha çok mutabakatla kazanmak. Bu tekliflerimizin hassasiyetin merkezinde kaybetme korkumuzu anlamak ya da empati yapmak yerine kabalıkla mükabele edilmesi. Sonra masada yok sayılarak ‘siz imzalamasınız da olur’ cüretkarlığına kavuşması asla kabul edilir bir şey değil.  Söylediklerimizin ciddiye alınmadığını gördüm. Ben partimden rahatsız değilim, partime yapılanlardan rahatsızım. Kılıçdaroğlu’nun İYİ Partililerle helalleşmesi lazım.”

Yavuz Ağıralioğlu’ndan Kılıçdaroğlu’na çağrı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. Sıkıntı yok…helalleşip halleşirsiniz..

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!