Yemeden önce iki kez düşünmeniz gereken gıdalar

Son yıllarda çoğu insan işlenmiş gıdalardan uzak durma konusunda bilinçlendi. Yediklerimizin, iç organlarımızda olduğu gibi cildimizde de zamanla olumlu veya olumsuz etkiler yarattığını biliyoruz.

Yemeden önce iki kez düşünmeniz gereken gıdalar

BEYAZ EKMEK

Beyaz ekmek sadece kilo almanıza sebep olmaz. Aynı zamanda içerdiği yüksek karbonhidrat ile cilde de zarar verebiliyor. Glisemik indeksi yüksek olan beyaz ekmek, cildinizde akne oluşumunu tetikleyebilir.

TATLI

Aslında porsiyon kontrolü yaptığınız sürece tatlı tüketmenin çok ciddi bir cilt sorunu yarattığı söylenemez. Diğer yandan da öğününüze ekleyeceğiniz fazladan bir top dondurma veya bir dilim daha tatlı cildinizin erken yaşlanmasına sebep olabilir.

KIZARMIŞ YİYECEKLER

Kızarmış yiyeceklerin içerdiği yağları, vücudumuz kolay kolay atamaz. Vücutta birikmeye başlayan bu yağlar da zamanla birçok kalp ve damar hastalığı ile ciltte istenmeyen deformasyonlara sebep olabilir.

YAPAY TATLANDIRICILAR

Yapay tatlandırıcılar, vücudumuz için bu listede gördüğünüz en zararlı yiyecek katkı maddeleri olabilir. Yapay tatlandırıcılar, yiyeceklerin kalorisini azaltmaya yardımcı olsa da orta vadede cildinizde sivilce, akne ve farklı deformasyonlara sebep olabilir.