Yeni Akit manşetten rezil oldu! Bakın o fotoğraftan ne çıktı?

Yeni Akit gazetesi bugünkü manşetinde, Boğaziçi Üniversitesi eylemleriyle ilgili hedef aldığı akademisyenlerden Prof. Dr. Cem Say’ın ‘imam hatip karşıtı eylemlere öncülük ettiği’ iddiasını ortaya attı. Say’ın FETÖ’nün kumpas davaları sırasında her hafta Beşiktaş’ta düzenlenen Sessiz Çığlık eylemlerinden birindeki fotoğrafı ‘imam hatip eylemi’ diye basıldı. Prof. Say, o eylemdeki konuşmasını yayınladı.

Yeni Akit manşetten rezil oldu! Bakın o fotoğraftan ne çıktı?

VERYANSIN TV

Yeni Akit’in, Rektör Melih Bulu’ya yönelik Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylemlerle ilgili üç gündür hedef gösterdiği akademisyenlerden Prof. Dr. Cem Say, bugün de gazetenin manşetinden “Boğaziçi provokatörü imam hatip düşmanı” başlığıyla hedef alındı.

Haberde “Boğaziçili provokatörlerin akademisyen ayağında yer alan, sözde özgürlükçü Prof. Dr. Cem Say’ın, 28 Şubatçı bir zihniyetle İmam Hatip karşıtı eylemlere de öncülük ettiği ortaya çıktı” ifadelerine yer verilerek, Say’ın ‘2014 yılında Şişli’de Talatpaşa Ortaokulu’nun bir sınıfının Feriköy İmam Hatip Ortaokulu’na bağlı İmam Hatip sınıfına çevrilmesine karşı gerçekleşen gösterilerin başında yer aldığı’ iddia edildi.

Yeni Akit, Cem Say’ın FETÖ’nün Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk gibi kumpas davalarına karşı yıllarca düzenenlenen ‘Sessiz Çığlık’ eylemlerinden birindeki konuşmasını “Terör örgütünün ihanet bildirisine imza atmaktan çekinmeyen Boğaziçi Üniversitesi provokatörü Prof. Cem Say, imam hatip düşmanlığını sergilerken” diye yayımladı.

Prof. Dr. Cem Say, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Akit paçavrasından tam sayfa yalanlara devam! Fotoğraf Beşiktaş'taki Sessiz Çığlık eyleminden. FETÖ kumpaslarındaki dijital delillerin sahteliğini anlatıyorum. İmam hatip ile ilgili tek bir kelimem yok. Dünkü "bildiri imzaladı" vs. yalanlarını da tekrarlamışlar utanmadan” diye yazdı.

Say, şunları kaydetti:

“Yalancı Akit'in adını yazdığı okulu bilmem, hayatımda görmedim, önünden geçmedim, imam hatip olsun veya olmasın demedim. Hiçbir şeyi organize etmedim. "Terör bildirisine imza attı" yalanını yazdıkları resimde FETÖ sahteciliklerini anlatıyorum, arkamda Ahmet Yavuz Paşa duruyor!

Bu paçavra günlerdir tamamı uydurma iftiralarla beni ve rektör atamasına itirazı olan birçok Boğaziçi hocasını hedef gösteriyor. Devletimiz bu bataklığı kurutup can güvenliğimizi sağlamalı, rektör de kurumundaki hocalara yapılan iğrenç saldırılara tavır almalı.” dedi.

Say, “İşte bugün Akit paçavrasının beni hiç bilmediğim bir şeyi organize etmekle suçlayıp tam sayfa hedef gösterirken "imam hatip düşmanı eylem" diye bastığı fotoğrafın çekildiği konuşmam. Burada imam hatip lafı geçiyor mu?” diyerek ilgili fotoğraftaki açıklamasını yayınladı.”

İşte Cem Say'ın Yeni Akit'in fotoğrafını bastığı eylemdeki konuşması:

Prof. Say, Yeni Akit’in dünkü haberinde “Barış için Akademisyenler Bildirisi”ne imza attığı iddialarıyla ilgili de şu açıklamayı yapmıştı: