Yeni Akit Enes Kara paylaşımı yapan Tarkan’ı hedef aldı: Etekli kokainmana bak hele

featured

Yeni Akit, Tarkan’ın cemaat yurdunda gördüğü baskılara dayanamayarak intihar eden tıp öğrencisi Enes Kara ile ilgili paylaşımını ‘Etekli kokainman’ başlıklı haberiyle tepki gösterdi. Yeni Akit’in haberine sosyal medyada tepki yağdı.

Henüz 19 yaşındaki Elazığ Üniversitesi Tıp Fakültesi 3.sınıf öğrencisi Enes Kara, ailesinin baskısıyla kaldığı cemaat evinde yaşadıklarını anlattığı bir video çekip, not bırakarak yaşamına son verdi. Enes Kara’nın ölümü Türkiye’nin gündemine oturdu. Ünlü sanatçı Tarkan da bir paylaşımda bulunarak çocukların özgür ruhlar olduğunu söyleyerek anne ve babalara seslendi. 

Tarkan paylaşımı şöyle:

“Enes Kara’nın intihara sürüklenip hayatına son vermesine ne kadar üzüldüğümü anlatamam.

Ne yazık ki Enes Kara’nın durumunda olup korku içinde, baskı altında yaşayan, yaşam sevincini ve umudunu kaybetmiş, çaresiz binlerce genç var ülkemizde.

Ey analar babalar! İş işten geçmeden çocuklarınızın duygu ve düşüncelerine hassasiyetle, sevgiyle kulak verin, koşulsuzca yanlarında olun. Özgür iradelerine, istek ve seçimlerine saygı duyun. Önceliğimiz onların mutluluğu olmalıdır.

Yaşadıkları hayat onların hayatıdır. Çocuklarınız ne sizin malınızdır ne de size aittir. Onlar, biz anne babalar vesilesiyle dünyaya gelmiş özgür ruhlardır. Çocuklarınızın ışığını söndürmek yerine bırakın o ışıkla aydınlatsınlar yüreklerimizi. Unutmayınız ki asli görevimiz çocuklarımızı korumak, kollamaktır. Bağnaz ve yobaz zihniyetlerin sömürülerine hizmet ettirmek değildir.”

YENİ AKİT’TEN ‘ETEKLİ KOKAİNMAN’ BAŞLIKLI HABER

Yeni Akit, Tarkan’ın intihar eden Enes Kara’nın ardından duyduğu üzüntü ve ailelere verdiği mesajı ‘Etekli Kokainman’ başlığı ile haberleştirdi. Tarkan’ı hedef alan Yeni Akit,  Enes Kara’ya ‘ateist’ dedi. Sosyal medyada Akit’e tepkiler yağdı.

‘TÜRK MİLLETİNİN EVLATLARI İÇİN TAVSİYE VERME HADSİZLİĞİ GÖSTEREN TARKAN…’ 

Tarkan için ‘Kapitalist ve emperyalist zihniyet’in sözcüsü olmakla bilinen ve Türk milletinin evlatları için tavsiye verme hadsizliğini gösteren Tarkan, İslam’ı ve İslami faaliyetleri hedef aldı. Etekli paylaşımı ve kokain itirafıyla halen hafızlardaki yerini korurken, aklı sıra mütedeyyin ailelerin çocuklarının Enes Kara gibi ateist çevrelerin kucağına itilmesini isteyen Tarkan, anne babalara “Çocuklarınızın inancına karışmayın’, “Özgür iradelerine, istek ve seçimlerine saygı duyun” gibi ikiyüzlü mesajlar verdi. Peki, özgürlük kisvesi altında “çocuklarınıza yol göstermeyin” çağrısında bulunan ve Diyarbakır annelerini bile görmezden gelen Tarkan, bu tavsiyeyi verebilecek nitelikte mi?” ifadelerini kullandı.

‘ENES KARA ÜZERİNDEN İSLAM’I HEDEF ALDI’ 

Tarkan için “Tevetoğlu ailesinin utancı” diyen Yeni Akit, ilgili haberinde ‘Mega yandaş’ Tarkan da saldırılara katılarak, ateist arkadaşları tarafından İslamiyet’ten uzaklaştırılıp manevi boşluğa itilen ve intihar eden Enes Kara üzerinden İslam’ı ve İslami faaliyetleri hedef aldı” ifadeleriyle ünlü şarkıcıyı ‘İslam karşıtı’ olmakla eleştirdi.

Tarkan’ın geçtiğimiz haftalarda kızı Liya ile oyun oynarken tütü etek giydiği fotoğrafı paylaşmasına da değinen Yeni Akit “LGBT renklerinin bulunduğu bir tişört giyen Tarkan’ın paylaşımı “eşcinselliği ve toplumsal cinsiyet projesini meşrulaştırma” mesajı olarak yorumlanmıştı” ifadelerini kullandı.

Yeni Akit Enes Kara paylaşımı yapan Tarkan’ı hedef aldı: Etekli kokainmana bak hele

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. Helal olsun Tarkan’a…İslam dini akite kaldıysa vay halimize..
  Bir kez olsun, bu neden böyle diye kendinizi soruşturun…
  Kur’an-ı Kerim’ e uygun olmayan söz ve hareketleriniz eleştirildiğinde bile, “islam karşıtı”, “islama karşı” yaftanız hazır..
  Yüce islam dini sevgi dinidir, siz önce kendinizi düzeltin..

  Cevapla
 2. 5 ay önce

  Sizinki islam falan değil. Eğer İslam denen şey sizinki ise, Türkiye’de yaşayan halkın

  Cevapla
 3. 5 ay önce

  Sevgili Tarkan’ın düşüncelerine katılıyorum. Bu mesajı yazdığı için sağ olsun, var olsun.

  Cevapla
 4. 5 ay önce

  siz kendi pespayeliginize bakın.Tarkan sizin yanınızda bin kat daha Müslüman ve adam.

  Cevapla
 5. 5 ay önce

  İngiliz uşakları ak itler

  Cevapla
 6. 5 ay önce

  Risale-i Nur Medreseleri, gençliği dinsizlikten, ateistlikten, komünizm ve fasizmeden kurtarmak için var ve var olnaya devam edecek.
  Aile nurcu, ama çocukları ateist…
  Kimse olayın bu kısmını, yani namazında, abdestinde olan bir ailenin çocuğu nasıl oldu da ateist oldu demiyor.
  Kaldı ki eğitim sistemimiz bu kadar çağdışı…
  Tıp kazanmış bir çocuğun öz gunebi yok ve ebeveynine, medresede ki büyük veya kucuklerine “ben ateistim”deme özgüvenini kazanmamış.
  Yani munafikliki diyeyim, iki yüzlülük mu diyeyim…
  Hicsksri, arkadaşları, çevresi sorgulandı mı acaba?
  Maalesef demiyorum, bu olay sonrasında din, daha doğrusu İSLAM düşmanları kendilerini bir kez daha ifşa etti.
  Gayri İslami hayat yaşamların dünyasında binlerce kız ve erkek intihar ederken, namusu kirlenirken komünizmin, faşizmin, ateizmin suçu yok öyle mi?

  40 yıllık bir eğitimci olarak, bizi biz yapan değerler sıfırlanır, yeniden biz olma yoluna gitmeliyiz.
  Tabii Hz Ömer olmaya geken iktidarın zulmünü gören, dindar nesil yerine DEIST ve ateist nesiller oluşması, istenmese de, kaçınılmazdır.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!