Yeni bakan yardımcısının Fetullah Gülen’le fotoğrafı gündemde… Soylu’nun kuzeni önce paylaştı sonra sildi

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevine atanan Ebubekir Gizligider'in FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'le fotoğrafı sosyal medyada gündem oldu.

featured

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan 4 bakan yardımcısı görevden alındı, yerlerine yeni atamalar yapıldı.

Eski AKP’li Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararname ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığına atandı.

Atama kararının ardından, Gizligider’in, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile yıllar önce çekilmiş bir fotoğrafı sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri oldu.

SOYLU’NUN KUZENİ PAYLAŞIP SİLDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda görev yapan kuzeni Sadık Soylu’nun Twitter hesabından, Gizligider’in Gülen ile fotoğrafını paylaşması ve dakikalar içerisinde silmesi dikkat çekti.

‘HERKES GÖRÜŞMÜŞ OLABİLİR, CUMHURBAŞKANIMIZIN DA OLUR’ DİYEREK SAVUNMUŞTU

Gizligider, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından söz konusu fotoğraf üzerine “Şimdi bu ortaya çıkan fotoğrafların tamamı fitne için ortaya çıkarılmış ve insanlara buradan ayar vermek üzere yapılan operasyonlardır” açıklamasında bulunmuştu.

Gizligider, 17-25 Aralık sürecinin milat olduğuna değinerek, şu ifadeleri kullanmıştı:
“17-25 Aralık’tan önce herkesin fotoğrafı olabilir. Herkes görüşmüş olabilir. Cumhurbaşkanımızın da olur, Başbakanımızın da olur, bakanlarımızın da olabilir. Çünkü biz o süreçte bunları kardeşimiz biliyorduk. Bununla ilgili olarak da Cumhurbaşkanımızın çok özlü bir ifadesi var. Olayın tamamını özetleyen çok doğru bir sözü var. Allah’tan af milletten özür diliyoruz dedi. Bizim duruşumuz bu.”

Yeni bakan yardımcısının Fetullah Gülen’le fotoğrafı gündemde… Soylu’nun kuzeni önce paylaştı sonra sildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    Adamın soyadı gizligider, adam daha ne yapsın fetöcüyüm diye boynuna tabela mı assın. :))

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!