Yeniçağ’da ‘İYİ Parti’yi dizayn’ tartışması: Düş artık yakamızdan!

featured

İYİ Parti’de Çerkeslerin asimile edildiğini ileri sürerek tepki çeken Hasan Seymen, geçen hafta istifasını vermişti. İstifası Akşener tarafından dün işleme konuldu. Seymen, istifaya zorlandığını iddia ederek bundan Yeniçağ gazetesini sorumlu tuttu. Gazetenin imtiyaz sahibi Ahmet Çelik sert yanıt verdi.

İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Başkanı Hasan Seymen’in istifası Genel Başkan Meral Akşener tarafından kabul edildi. Seymen’in Cumhuriyet’in Çerkezlere asimilasyon uyguladığını söylediği ortaya çıkmış ve bu sözler tepki toplamıştı.

İYİ Parti’ye yakınlığıyla bilinen Yeniçağ gazetesi, istifa haberini verirken Seymen’in GİK üyeliğinden de çıkarıldığını iddia etti. Buna tepki gösteren Seymen, twitter hesabından habere yanıt vererek, “Gik üyeliğinden çıkarılmak diye bir usul yok. Divan ve Gik üyeliğinden birlikte istifa etmiştim. Kabul edildiğinide sizden öğrendim. Teşekkür ederim Yeniçağ” diye yazdı.

Yeniçağ İmtiyaz Sahibi Ahmet Çelik ise Seymen’e “Bu ne pişkinliktir Hasan Seymen? Düş artık yakamızdan, yeter!” diye yanıt verdi.

Sonraki diyaloglar şöyle gelişti:

Hasan Seymen: Partinizin Genel Başkan yardımcısını gazeteniz üzerinden istifaya davet ettirip, sonra istifanın kabulünü yine gazeteniz üzerinden haber yapıyorsunuz. Sonra ben pişkin oluyorum. Öyle mi? Siz gazete üzerinden partiyi dizayn ediyorsanız vay halimize.

Ahmet Çelik: Yeniçağ Gazetesi olarak “partimizi dizayn” söz konusu değildir, Yeniçağ habercilik yapmaktadır. İYİ Parti’de kalmanızı isteyen bir tek kişi bile yok, anlamamakta neden ısrar ediyorsunuz?

Yeniçağ’da ‘İYİ Parti’yi dizayn’ tartışması: Düş artık yakamızdan!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!