Yeniden Refah Partisi İl Yönetimi istifa etti

İl kongresinin iptaline tepki gösteren Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Çolak il yönetimi ve ilçe başkanlarıyla istifa kararı aldıklarını söyledi. Çolak Genel Başkan Fatih Erbakan'ı da eleştirdi.

featured

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Çolak, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Ahmet Çolak, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, yaklaşık 3,5 ay önce göreve getirildiğini ve bu sürede partisi için canla başla çalıştığını söyledi.

Bugün yapılması gereken kongre öncesi tüm hazırlıkların yapıldığını ancak bir gün önce genel merkez tarafından kongrenin iptal edildiğini aktaran Çolak, bu nedenle çok üzgün olduklarını ifade etti.

‘ERBAKAN’DAN TELEFON BEKLİYORDUK’

Genel merkez tarafından yönetim listesi konusunda anlaşmazlığa düştüklerini söyleyen Çolak, “Kongrenin iptal edilmesi bizi derinden üzmüştür, hakkımızı helal etmiyoruz. Şanlıurfa’dan özür diliyoruz” diye konuştu.

“Dünden bu yana Genel Başkanımız Fatih Erbakan’dan bir telefon bekliyorduk, maalesef beni aramadı” diyen Çolak, “Bizi zaten en çok derinden yaralayan Fatih Erbakan olmuştur. Arayarak ‘problem nedir’ diye sorması gerekirken sessizliğini korudu” ifadelerini kullandı.

‘TOPLAMDA 1000’İN ÜZERİNDE İSTİFALAR OLACAK’

Yönetim kurulu ve ilçe başkanlarıyla istifa kararı aldıklarını dile getiren Ahmet Çolak, şunları söyledi:

“Bizler de yönetim kurulu ve ilçe başkanlarımızla beraber artık dayanamayacağımızı beyan ettik. Artık bu partiye inancımız kalmamıştır. Biz istifamızı sunuyoruz. Bizler milli görüşçüyüz. İstifa ettik ama başka bir partiye gitme şansımız yoktur. Bir düzenlenme yapılırsa ve partimizden bize bir görev düşerse de yapmaya hazırız. Yönetim, merkez ilçe ve gençlik kolları yani merkezin tamamı beraberiz. Diğer ilçelerden de aradılar ve yanımızda olduklarını söylediler. İl yönetimi, 3 merkez ilçe yönetimimiz var, kırsal bölgelerden de istifalar gelecektir. Merkez ve ilçelerimizle birlikte yaklaşık 200 istifa olacak. Toplamda da üyelerle birlikte 1000’in üzerinde istifalar olacaktır. Yeniden Refah Partisi’ndeki görevimizden istifa ediyoruz ve dinlenmeye geçiyoruz. Herhangi bir partiye de geçmiyoruz.”

Yeniden Refah Partisi İl Yönetimi istifa etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    Ne Olursa Olsun Bizim Davamız Hak İle Batılın Mücadelesidir.Şanlıurfa Davanıza Olan Sevdanız Ne Kadar Büyükse Bu Davada Karşınıza Çıkacak Müsibetlere Olan Sabrınızda O Kadar Büyük Olmalıydı Üzüldünüz Belki Ama ÜZÜLDÜK

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!