Yenikapı sergisinin ikinci gününde lüks araçlar gelmeye başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yaşanan israfı göstermek için Yenikapı’ya getirilen kişiye özel kiralık araçların arasına lüks model otomobillerin de getirildiği görüldü.  

Yenikapı sergisinin ikinci gününde lüks araçlar gelmeye başladı

İBB tarafından düzenlenen Yenikapı’daki sergiye ikinci gün de araçlar gelmeye devam etti. Getirilen araçların arasında siyah cam filmli, 1 adet Mercedes lüks jeep, 2 adet Mercedes otomobil, 4 adet Audi ve 2 Passat marka lüks aracında bulunduğu bildirildi.

‘ŞU ANDA GÜNDEMİMİZ DEĞİL’

Öte yandan Yenikapı’da sergilenen lüks aracı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanvekili CHP’li Hüseyin Aksu’nun kullandığı belirtiliyor. Aksu, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yargılandığı dava için İstanbul Adalet Sarayı’ndaydı. Aksu, iddialarla ilgili sorulara cevap vermekten kaçındı. Hüseyin Aksu, “gündemimiz şu an farklı” açıklamasında bulundu. Hüseyin Aksu daha sonra, “Bu araç depoda duruyordu. Bana tahsis edildi. Konuyla ilgili belediyenin basın birimi açıklamayı yapar” bilgisini verdi. Öte yandan 2010 model Mercedes S serisi 34 ER 5875 plakalı makam aracı bugün de Yenikapı’da görüntülendi.