Yiğit Bulut: Çok ciddi spekülasyon yapılıyor

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Habertürk canlı yayınında yaptığı konuşmada piyasalarda yaşanan dalgalanmalarla ilgili açıklama yaptı.

Yiğit Bulut: Çok ciddi spekülasyon yapılıyor

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nda (TCMB) yaşanan başkan değişimi sonrası piyasalardaki sert dalgalanmaya ilişkin Habertürk TV canlı yayınında açıklamalar yaptı.

Ebru Baki'nin "Merkez Bankası Başkanı neden değişti?" sorusuna “O sayın Cumhurbaşkanımızın takdiridir. Cumhurbaşkanımızın ekonomi vizyonu doğrultusunda mutlaka söyleyeceği birşeyler vardır. Yarın zaten 2023 paradigması da açıklanacak. Bugün de ekonomi reformunun tarihi detayları açıklanacak” yanıtını verdi. 

Bulut “Programa gelmeden önce Merkez Bankası'nın yeni başkanıyla konuştum. Açıklamasının detayları üzerinden bir kere daha kendisi bana hatırlattı. Çok ciddi bir spekülasyon yapılıyor. Kriz senaryoları çiziliyor. Olağanüstü önlemler alınacağı iddia ediliyor. Asla olağanüstü bir toplantı yapılmayacak. Söylenenler yalandır. Faiz 10 puan birden indirilecekmiş deniyor. Bunların hepsi yalan, altını çizerek söylüyorum. Kara cahil haberlere kimse inanmasın. Ben Cumhurbaşkanı başdanışmanı sıfatıyla yalan olduğunu söylüyorum bunların. " diye konuştu.