CHP içi sabotaj mı? Yılmaz Özdil, o görüntüyü yazdı

Vizyon toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu'nun uyuyakaldığı görüntülerin CHP yayın ekibi tarafından yayınlandığını belirten Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, “Görüntüyü ben yayınlamadım, bizzat CHP yayınladı, ben dahil, herkes gördü” dedi.

featured

CHP’nin vizyon toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu’nun uyuyakaldığı görüntüyü sosyal medyada “Heyecan verici bir toplantı oldu…” diye paylaşan Sözcü yazarı Yılmaz Özdil’e CHP’lilerden çok sert eleştiriler gelmişti. CHP Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka daha sonra yaptığı açıklamada, Selvi Kılıçdaroğlu’nun o gün rahatsız olduğunu, etkinliğe gelmeden önce serum verildiğini ve ertesi gün Kovid-19 testinin pozitif çıktığını duyurmuştu.

Özdil, bugünkü köşesinde kendisine yönelik hakaretlerden uzunca örnekler sıraladıktan sonra dikkat çeken bir yorumda bulundu. Söz konusu görüntüleri CHP’nin yayın ekibinin servis ettiğini ve kendisinin de bu görüntüyü CHP’nin kanalından aldığını söyledi.

‘GÖZ GÖRE GÖRE NİYE EKRANLARA GETİRİLDİ?’

Geçen yıl Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bayramlaşma videosu çekerken uyuyakaldığı görüntülerin servis edilmesinin ardından “AKP içinden sabotaj mı yapıldı?” sorularının ortaya atıldığını hatırlatan Özdil, Yılmaz Özdil yaygarası güzel de… CHP’nin bu kadar önem verdiği, günlerdir bangır bangır çağrı yaptığı, tüm Türkiye’yi ekran başına davet ettiği tarihi vizyon toplantısında -göz göre göre- o görüntü niye ekranlara getirildi?” diye sordu.

Özdil’in yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Eminim hatırlarsınız, geçen yıldı, Tayyip Erdoğan videolu bayramlaşma mesajı yayınladı, Anadolu Ajansı tarafından tüm medyaya servis edildi. Ama, bayram tebriği yaparken resmen uyudu. Uyuma görüntüsü aynen yayınlandı. Ben dahil hemen herkes bu uyuklamayı yazdı. O yayın için, şu konuda soruşturma yapılmıştı… Akp içinden sabotaj mı yapıldı? Uyuduğunu -göz göre göre- bu yayın neden ekranlara getirildi?

En başta izah ettim… Kılıçdaroğlu’nun eşinin uyuklama görüntüsünü ben yayınlamadım, bizzat Chp yayınladı, ben dahil, herkes gördü. Chp’nin prodüksiyon ekibi var, çekimi onlar yapıyor, rejisini onlar yönetiyor, medyaya frekans bilgileri veriliyor, isteyen televizyon kanalı o frekansa giriyor, ortak yayına katılıyor. Jeremy Rifkin konuşurken, Kılıçdaroğlu ve eşi ekrana getirildi, o görüntü naklen yayınlandı, izleyen herkes gördü.

Televizyoncu arkadaşlar gayet iyi bilir, rejiden tüm kameraların görüntüsü eşzamanlı olarak takip edilir, hangi kamerayı seçersen, ekrana onun görüntüsü gelir, uzaktan kumandayla kanal değiştirir gibi, tamamen rejinin elindedir, istediğini gösterirsin, istemediğini göstermezsin, uyuyan, burnunu karıştıran, kulağını kaşıyan gibi görüntüler olursa, o kamera açısı ekrana yansıtılmaz, yansıtırsan ok yaydan çıkar, o görüntüyü asla geri alamazsın, herkes görür.

Yılmaz Özdil yaygarası güzel de… Chp’nin bu kadar önem verdiği, günlerdir bangır bangır çağrı yaptığı, tüm Türkiye’yi ekran başına davet ettiği tarihi vizyon toplantısında -göz göre göre- o görüntü niye ekranlara getirildi?”

thumbnail
İlişkili Haber

CHP’den ‘Selvi Kılıçdaroğlu’ açıklaması

CHP içi sabotaj mı? Yılmaz Özdil, o görüntüyü yazdı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 ay önce

  İnandırıcılığı olmayan toplantıya en iyi tepkiyi bayan Kılıçtaroğlu vermiş.

  Ancak ral çıplak demeyeceksin…

  Vay be maskeli Yozdil…Nasıl bir manevra bu seninkisi…

 2. 2 ay önce

  kovıdlı bırı kalabalıkta hem de maskesız ne arıyor. onu soran yok

 3. 2 ay önce

  Sn Özdil yazdığı doğru. Niye adama celalleniyorsunuz ki?

 4. 2 ay önce

  ‘Hamam tası gümüşten’ ama ‘mal batıya kayıyor.’ Gerçek Kemalistlerin, Ulusalcıların topa girme zamanı…

 5. 2 ay önce

  Bu görüntülerin *gelmemesi* için bir sebep var mı peki? Bir icraatı olmayan insanları zamanında yağlayıp cilalamanın bir anlamı herhalde yoktu

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!