Yuh artık! Utanmasalar ‘YPG’yi NATO’ya alalım’ diyecekler

ABD bir kez daha YPG'ye destek verdiğini ilan etti. Bu kez Türkiye ile SDG'yi aynı kefeye koydu. Prof. Dr. Hasan Ünal'dan tepki geldi.

Yuh artık! Utanmasalar ‘YPG’yi NATO’ya alalım’ diyecekler

Terör örgütü IŞİD’e karşı ABD öncülüğünde kurulan Birleşik Görev Gücü Doğal Kararlılık Operasyonu (CJTFOIR), resmi Twitter hesabından skandal bir açıklama daha yaptı. Daha önce PKK/YPG’lilere eğitim verdiğinin görüntülerini paylaşan ABD’nin kontrolündeki koalisyon gücü  yine çok tartışılacak bir paylaşım yaparak, hem Türkiye’nin hem de Suriye Demokratik Güçlerini desteklemeye devam ettiklerini yazdı.

ABD’lilerin görsele Türk askerleriyle kendi askerlerini birlikte koymaları ise dikkat çekti.

Sosyal medyada paylaşılan bilgilendirmede, “ABD liderliğindeki koalisyon  güvenli bölge uygulaması sırasında Türkiye ve SDG’yi desteklemeyi sürdürüyor. Bugün ABD UH-60 Black Hawk helikopterleri, Türk helikopterleriyle birlikte güvenli bölgenin dördüncü uçuşunu gerçekleştirdi” ifadeleri kullanıldı.

Paylaşıma tepki gecikmedi.

Prof. Dr. Hasan Ünal, “Yuh artık! Utanmasalar YPG’yi NATO’ya alalım diyecekler” sözlerini kullandı. Sosyal medyadan tepkisini dile getiren Ünal şunları söyledi:

“Yuh artık! Utanmasalar YPG’yi NATO’ya alalım diyecekler. ABD Türkiye ve YPG’ye (SDG) destek vermeye devam ediyormuş. Yani Türkiye ve YPG ABD açısından eşit. Yakında YPG’yi İncirlik’e konuşlandıralım derlerse şaşırmayalım. Aslında Diyarbakır anneleri ABD’nin kapısını çalmalı.”