Yunan ordusundan disiplinsizlik örneği

Türkiye'nin Libya ile vardığı anlaşma ile Doğu Akdeniz'de Türkiye'yi sıkıştırma planları boşa düşen Yunanistan'da bir pilotun Türk savaş gemisine kilitlendiği iddia edilen görüntüler paylaşıldı.

Yunan ordusundan disiplinsizlik örneği

Ege Denizi üzerinde Türk savaş uçakları ve Yunan savaş uçakları arasında yaşanan karşılıklı taciz manevraları yeni bir boyuta taşındı. Yunan savaş uçağının denizde seyreden Türk savaş gemisine kilitlendiği iddia edildi.

Olay Yunan pilotun Türk savaş gemisine hedef seçtiği görüntüleri bir gazeteci aracılığıyla sosyal medyadan paylaşmasıyla duyuldu. Yunan gazeteci, Fransız yapımı Mirage 2000 model bir savaş uçağıyla Türk gemisinin yakınından geçerken kaydedilen görüntüsünü paylaştı.

Veryansın TV’nin edindiği bilgilere göre kasım ayında gerçekleştiği düşünülen eylem bir “kilitlenme” değil head up display yani baş üstü göstergesi ile görüntü sergilemesi.

DİSİPLİNSİZLİK ÖRNEĞİ

Yunan pilotun böylesi bir ekran görüntüsünü cep telefonuna kaydetmesi ve bunu sızdırması askeri çevrelerce Yunan ordusundaki emir komutada yaşanan zaafları ve gizli kalması gereken belgelerin sızdırılmasına dair sıradan bir örnek olarak değerlendirildi.