Yunanistan’dan Azerbaycan’la çatışan Ermenistan’a destek

Ermenistan'ı ziyaret ederek Azerbaycan-Ermenistan çatışmalarında Erivan'a destek veren Yunanistan Dışişleri Bakanı Nicos Dendias, "Haritaları yeniden çizmek isteyen ülkelere net bir mesaj vermek istiyorum. Mesajım, revizyonist politikaların başarısız olacağıdır" şeklinde konuştu.

featured

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nicos Dendias Ermenistan’a giderek Ermeni mevkidaşı Ararat Mirzoyan ile bir görüşme gerçekleştirdi. Azerbaycan-Ermenistan çatışmalarının ardından Dendias’ın bu ziyaretinin gerçekleşmesi Erivan yönetimine destek olarak algılandı.

‘REVİZYONİST POLİTİKALAR BAŞARISIZ OLACAKTIR’

Dendias konuşmasında ”Haritaları yeniden çizmek isteyen ülkelere net bir mesaj vermek istiyorum. Mesajım, revizyonist politikaların başarısız olacağıdır” dedi. Bu açıklama ile Dendias , Azerbaycan’a meydan okuyarak Ermenistan’a destek mesajını iletti.

PAŞİNYAN İLE GÖRÜŞTÜ

Dendias ayrıca, Erivan ziyareti sırasında Ermenistan Dışişleri Bakanı A.Mirzoyan ve Dışişleri Bakanlığı S.Papikyan huzurunda Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile heyetlerarası görüşme gerçekleştirdi. Dendias sosyal medyadan yaptığı açıklamasında, ”Yunanistan’ın Ermenistan ile tam dayanışmasının altını çizdim” dedi.

Yunanistan’dan Azerbaycan’la çatışan Ermenistan’a destek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 4 ay önce

  Tarzanya cumhuriyeti yani yankilerin itleri ittifak halinde olduklarını kameralar önünde resmen gösterdiler,Bundan daha net ne olabilir, dünya insanları buna şahittir! Yankilere en iyi cevap,bölgesel işbirliği kanallarının acık tutularak, Avrasya işbirliği teşkilatına üyelik sürecini geliştirmektir.

 2. 4 ay önce

  Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti ilan edildi ve ilk tanıyan ülke Türkiye Cumhuriyeti oldu. Veryansın’dan bu konuyla ilgili bir haber yapmasını rica ediyorum. Bazı tv haberlerinde çıktı oradan gördük.

  Cevapla
 3. 4 ay önce

  Kurulduğu günden bu güne (1832) sınırlarını defalarca artırmış, haritasını defalarca değiştirmiş ve hala değiştirmek için gayret sarfeden Yunanistanın, işgalci Ermenistan yanında durarak “haritaların değiştirilmesine karşıyız” minvalinde açıklamalar yapması gülünç gerçekten.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!