Zafer Partili Irvana: Ömür Erez’in cinayetiyle Türk milletinin sabrı tükendi

featured
service

Zafer Partisi Çankaya İlçe Başkanlığı, İstanbul Kartal’da bir Aile Sağlığı Merkezi’nde mesaisi başında silahla vurularak öldürülen Hemşire Ömür Erez’i andı. 

VERYANSIN TV

Zafer Partisi Çankaya İlçe Başkanı Neslihan Irvana, yaptığı açıklamada, bu cinayetlere karşı yetkililerin bir an önce adım atması gerektiğini söyledi. 
Partisinin genel merkezinde açıklama yapan Irvana şu ifadeleri kullandı:
“İstanbul Kartal’da bulunan bir Aile Sağlığı Merkezi’nde, mesaisi başında, kendini bilmez ve sabıkası kabarık bir cani tarafından güpegündüz silahla vurularak şehit edilen Ömür Erez adlı kardeşimiz, henüz 33 yaşında ve gençliğinin baharında bir kadındı. Ülkemizde geçtiğimiz farklı sebeplerle katledilen 280 kadın gibi o da sevdiklerine ve hayallerine veda ederek aramızdan ayrıldı. Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve can güvenliği tesis edilemediği halde canla başla çalışan tüm sağlık emekçilerine başsağlığı diliyoruz. 
Türkiye Cumhuriyeti, vatandaşların can ve mal güvenliğini anayasa ile teminat altına alan ve bu amaca hizmet eden kurumlara sahip ciddi bir devlettir. Zafer Partisi olarak, kadınlarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın ve bizimle aynı dünyayı, aynı sokakları paylaşan savunmasız canlarımızın haklarını savunmaya kararlılıkla devam edeceğimizi bilmenizi isteriz. Türkiye’de insan hayatının bu denli değersiz olması, kabul edilemez bir durumdur. 
Buradan parlamentoya, yargı organlarına, ilgili bakanlıklara ve STK’lara açık çağrımızdır: Bu insanlık dışı vahim tablonun son bulması için gerekli adımları atınız. Türk Milleti’nin sabrı da psikolojik direnci de tükenmiştir! 
Her vatandaş için güvenliğin tam manasıyla tesis edildiği bir Türkiye diliyor ve konuşmamı, Mustafa Kemal Atatürk’ün bir kez daha hatırlanması gereken şu sözüyle sonlandırmak istiyorum: “Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.””

Zafer Partili Irvana: Ömür Erez’in cinayetiyle Türk milletinin sabrı tükendi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!