‘Zekat fonu’ üzerine tez yazan imam, Kara Harp Okulunda öğretim görevlisi oldu

Bir camide imamlık yaparken "Zekat Fonu Örneği" başlıklı akademik tezi sonrası iktisat anabilim dalında doktor unvanı alan imam, Milli Savunma Üniversitesi'ne öğretim görevlisi olarak atandı

featured

Sakarya’nın Geyve ilçesine bağlı İnciksuyu Mahallesi Dörtyol Camisinde imamlık yapan Niyazi Gümüş, açıköğretimde üniversite okuduktan sonra Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde “Zekat Fonu Örneği” konulu bir akademik tez hazırladı. Bu çalışmasıyla “doktor” unvanı alan imam Niyazi Gümüş, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Dekanlığı Savunma Araştırmaları Bölümüne öğretim görevlisi olarak atandı.

Yeni görevi için imamlıktan ayrılan Dr. Niyazi Gümüş, Geyve Müftüsü Murat Okuyar’ı ziyaret etti.

Medyabar’ın haberine göre Geyve Müftüsü Murat Okuyar; “İlçemiz Dörtyol Camii İmam-Hatibi iken, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Dekanlığı Savunma Araştırmaları bölümüne, Doktor Öğretim üyesi kadrosuna naklen atanan, Dr. Niyazi Gümüş’e ilçemizde göstermiş olduğu hizmetler için teşekkür eder, yeni görevinin hayırlı olmasını dilerim” dedi.

‘Zekat fonu’ üzerine tez yazan imam, Kara Harp Okulunda öğretim görevlisi oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

11 Yorum

 1. 2 ay önce

  Çalışıp, çabalayan kabuğunu kırar.

 2. 2 ay önce

  ahaha şaka gibi ülke.

 3. 2 ay önce

  İmam değilde papaz olsaydı sizin için haber değeri olmazdı. Zihniyetinizi yakından tanıyoruz.

  Cevapla
  • 2 ay önce

   Köfte seni.mesele imam olmasi degil zekat gibi alakasiz bir tezle harp okuluna atanmasi.sen de bunu bilmene ragmen piskin piskin bunun yaziyorsun.tam kasarli koftesin.

  • 2 ay önce

   hahamlardan odul alanlar konusmasin, troll 🙂

  • Adam açıktan üniversite okuyarak geliyor, bence buradaki sorun MSB gibi bir kuruma atanmak için eğitim seviyesi yeterli mi ?!

  • 2 ay önce

   Kamil kardeşim işte memleketin içine eden senin gibi öngörüsüz insanlar olacak. Burada önemli olan imam kardeşimizin kendisi değil, pırıl pırıl bir insandır bunu tartışmıyoruz. Kara harp okulunda bir imam öğretim üyesi olamaz. Bu siyasi bir karardır. Amaç Laik Türkiye Cumhuriyetini yerle bir etmektir. Bunu sen ve senin gibilerin çocukları gördüğünde çok ama geçmiş olacak.

 4. 2 ay önce

  İlahiyata alsalar anlarım, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Dekanlığı Savunma Araştırmaları bölümüne atanıyor. Zekat ile Milli Savunma arasında nasıl bir bağlantı kurdular onu anlamadım.
  Şimdi bu emsal olur da tez yazan herkesi oraya buraya atarlar mı…

  • 2 ay önce

   Bağlantı yok, anlayacak birseyde yok. Ama imam olmuş (yani İslamı iyi bilmesi gereken biri diyelim) birinin Kara Harp okulunda ne işi var. Bu iş tarikata çıkar, TSK ya karşı kurulan yeni pis bir oyun. Anlaşılan bu

 5. 2 ay önce

  Sonuç şudur: ülkede işleyen, düzgün yürüyen hiç bir şey, hiç bir iş kalmasın.
  Tamam, imam Dr. ünvanı almış, güzel. Neden, bir ilahiyat fakültesine atanmıyor da, illa ki, milli savunma üniversitesine atanıyor?
  Bu işteki garipliği görmeyen bu. Ülkenin dostu değildir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!