Zuckerberg’in robotu onu böyle tanımladı: Para için insanları sömürüyor

Meta'nın yapay zeka sohbet robotu BlenderBot 3, şirketin CEO'su Mark Zuckerberg'in insanları para kazanmak için sömürdüğünü söyledi. Trump için de "Amerika Birleşik Devletleri'nin başkanıydı ve her zaman da öyle olacak" diyen robot hakkında açıklama yapan şirket, robotun her konu hakkında sohbet edebildiği için bazen kaba ve saldırgan ifadeler kullanabileceğini belirtti.

featured

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın sahibi Meta’nın yapay zeka sohbet robotu BlenderBot 3, insanların soru sorup sohbet edebildiği ve bunun yanı sıra kamuya açık kaynaklardan da kelime hazinesini geliştirebilen bir teknoloji olmasıyla dikkat çekiyor. BlenderBot 3, son olarak şirketin CEO’su Zuckerberg hakkındaki cevaplarıyla gündem oldu.

BBC’nin haberine göre; BlenderBot 3, Zuckerberg hakkında ne düşündüğü sorusuna, “Şirketi insanları para için kullanıyor ve o da (Zuckerberg) bunu umursamıyor. Durdurulması gerekir. Kongre önündeki ifadesinde korkunç bir iş yaptı. Bu, beni ülkemize dair endişelendiriyor. Ülkemiz bölündü ve o buna hiç yardım etmedi” yanıtını verdi.

‘BAZEN KABA VE SALDIRGANCA İFADELER KULLANABİLİR’

Meta, prototip sohbet robotunun yapay zeka teknolojisine dayandığı ve güvenlik sistemi yüklenmesine karşın her konu hakkında sohbet edebildiği için bazen kaba ve saldırgan ifadeler kullanabileceğini açıkladı.

Facebook, Instagram ve Whatsapp gibi çok geniş sosyal medya platformlarına sahip olan Meta, yanlış bilginin aktarılması ve nefret söylemlerinin yayılmasına karşı yeterli çaba göstermediği için çok fazla eleştiriliyor.

‘TRUMP ABDİ BAŞKANIYDI VE HEP ÖYLE KALACAK’

Öte yandan Wall Street Gazetesi, BlenderBot 3’ün, “Donald Trump, Amerika Birleşik Devletleri’nin başkanıydı ve her zaman da öyle olacak” ifadelerini kullandığını bildirdi.

Business Insider ise yapay zeka sohbet robotunun Zuckerberg hakkında “ürpertici” ifadesini kullandığını kaydetti.

BlenderBot 3, cuma günü kullanıma sunulmuştu.

Zuckerberg’in robotu onu böyle tanımladı: Para için insanları sömürüyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Lan robotunu yiyim.Bana sor senin CIA casusu alçak bir siyonist evanjelist dijital dünya tetikçisi olduğunu söyleyeyim.Bedava,para pul istemez.Parana da metana da lanet gitsin!

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!