7 partili yeni ittifak iddiası… ‘Zafer ve Memleket Partisi de var’

Görüşmelerin tamamlandığı iddia edilen yeni ittifakın adının “Umut İttifakı” olacağı öne sürüldü.

featured
service

Yeni ittifak iddialarına bir yenisi daha eklendi. İktidara yakınlığıyla bilinen Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, “Büyük Anadolu İttifakı” adıyla başlayan daha sonra “Umut İttifakı” olarak değiştirilen ittifak çalışmasında 5 partinin yer aldığı, sayının 7’ye çıkabileceğini iddia etti.

Fuat Uğur’un yazısının satır başları şöyle:

“Yeni bir ittifak yolda ve görüşmeleri neredeyse tamamlandı ve bu ittifaka eklenecek yeni partilerle de görüşmeler sürüyor. Sayı tamamlanınca yakında açıklanacak. Şu anda ittifaka katılan partilerin sayısı prensipte varılan anlaşmayla 5’i buldu, ama iki yeni partinin daha ekleneceği, bu konuda temasların da devam ettiği haberini aldım.

İttifakın adı BÜYÜK ANADOLU İTTİFAKI. (*)

Katılacak partiler ise şunlar:

Yeniden Refah Partisi (Fatih Erbakan), Adalet Partisi (Vecdet Öz), Anavatan Partisi (İbrahim Çelebi), Genç Parti (Hakan Uzan), Bağımsız Türkiye Partisi (Hüseyin Baş).

Zafer Partisi henüz kuruluşunu tamamlamadı ama Ümit Özdağ önceki gün Adalet Partisi Genel Başkanı Dr. Vecdet Öz ile bir araya geldi. Sığınmacılar konusu revize edilerek aralarında bir anlaşmaya vardıkları duyumunu aldım. Yani altıncı parti olarak Zafer Partisi şimdiden eklenebilir.

MEMLEKET PARTİSİ DE VAR

İttifakta en çok ilgimi çeken partilerden biri de Genç Parti. Açıkçası ben Cem Uzan tarafından kurulan bu partinin Genel Başkanı Hakan Uzan’ın Türkiye’de bulunduğundan bile haberdar değildim. Malum aranıyordu, Ürdün’deydi vb. bir sürü haber okumuştuk. Demek ki hakkındaki davalardan aklanmış ki siyaset yapabiliyor.

Dediğim gibi yeni partilerin de bu ittifak içinde yer alması için çalışmalar devam ediyor. Muharrem İnce’nin genel başkanlığını yürüttüğü ve dün seçime katılma yeterliliği açıklanan Memleket Partisi de bunların içinde. Temasların sürdüğü bilgisi geldi bana.

Öyle anlaşılıyor ki seçimlere doğru yeni ittifaklar şekillenmeye başlıyor. Aylar evvel de söyledim. Millet İttifakı bileşenlerinden de ayrı bir ittifakın çıkacağı ortada…

ADI DEĞİŞTİ

İttifak’ın adı dün geceki toplantının ardından değiştirilerek UMUT İTTİFAKI yapılmış. Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz tarafından iletilen açıklamadan anlaşılacağı üzere ittifakın ana aksını ZAFER PARTİSİ ve ADALET PARTİSİ oluşturmakta. Açıklamada ise özetle şöyle denilmekte:

Bu ülkenin T.C. Devleti tanımına tüm bileşenleriyle sadık kalacak milli bir ittifaka ihtiyacı vardır.

Bu tanımı felsefe edinmiş bileşenlerden oluşan üçüncü bir ittifakın ortaya çıkması milli bir zarurettir.

Zira geçmişte milli tahribata katkı sağlamış olanların mutabakatı ancak felaketlerin teminatıdır.

“Kirli suyla çamaşır yıkanmaz!.”

“Demokrasilerde çareler tükenmez..”

Adalet Partisi ve Zafer Partisi tıkanmış olan siyasetin önünü açabilmek adına her türlü ayak oyunlarına, siyasi kumpasa, tehdit ve karalama girişimlerine rağmen büyük bir milli şuurla T.C. Devleti tanımına sadık kalacak bir ittifakı hayata geçirme azim ve gayreti içindedir.

Hiç kimsenin endişesi olmasın ki bu ittifak, kısa bir süre içinde toplumun yıllardır hasret kaldığı namuslu, dürüst, yüzde yüz yerli ve milli bir siyasetin karşılığı olacaktır.

Bir anda ezberleri bozacak olan bu ittifak, halkın büyük teveccühüne mazhar olacak ve önünde hiçbir engel duramayacaktır..”

7 partili yeni ittifak iddiası… ‘Zafer ve Memleket Partisi de var’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 7 sayısı bana 7 kocalı hürmüzü hatırlattı

 2. 1 hafta önce

  valla partilere baktım olur gibi duruyor.gerçek milli bir oluşum şart.

  Cevapla
 3. 1 hafta önce

  fuat ugur yine suyu bulandirmaya calisiyor. Standard emevi taktikleri.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!