AKP’li başkan 6 yaşındaki kızını evlendiren Gümüşel için dua istedi

Türkiye, İsmailağa Cemaatine bağlı Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in 6 yaşındaki kızını evlendirmesini konuşurken; AKP Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin STK ve Muhtarlardan sorumlu Daire Başkanı Murat Müjdeci'den tepki çeken bir paylaşım geldi. Müjdeci, paylaşımında Yusuf Ziya Gümüşel için dua istedi. Gelen tepkilerin ardından paylaşımını sildi...

featured

AKP Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin STK ve Muhtarlardan sorumlu Daire Başkanı Murat Müjdeci, kızını 6 yaşında evlendiren ve geçen hafta tutuklanan Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel için dua istedi.

Müjdeci, Gümüşel’in fotoğrafını, “Müslüman Müslümanın zor durumuna sevinmez. Müslüman kardeşinin derdi ile dertlenir. Tüm Kardeşlerimizi duâ etmeye dâvet ediyorum. Elbet inananların İmtahanı Ağır olur. Rabbim temize çıkartsın feraha kavuştursun. İslam düşmanlarını sevindirmesin. Allah Yâr ve ayardımcısı Olsun” notuyla paylaştı.

Müjdeci, gelen tepkilerin ardından yaptığı paylaşımı sosyal medya hesabından sildi.

NE OLMUŞTU?

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşında dini nikahla evlendirdiği ve cinsel istismara maruz kalmasına neden olduğu ortaya çıkmıştı. H.K.G, haziran ayında savcıya verdiği son ifadesinde şunları söylemişti: “Ben 6 yaşındaydım. Evde kız kardeşimle oynarken annemle babam kendi aralarında konuşuyorlardı. Babam annemi bir şeye ikna etmeye çalışıyordu…. Babam anneme dönerek ‘bak kızım büyümüş, artık gelin olabilir’ dedi.”

H.K.G., yaşadığı istismarı, “O gece sonrasını hatırlamıyorum. Sadece büyük bir karanlık hatırlıyorum.” diyerek anlatmıştı.

YAŞ TESTİNE BAŞKASI GİRMİŞTİ

H.K.G.’nin o dönem 14 yaşında olduğunun MERNİS kayıtları ve Özel hastanedeki doğum raporundan açıkça belirtilmesine rağmen kemik yaşının tespiti için hastaneye sevk edildiği, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından verilen raporda mağdurun 21 yaşında olduğunun bildirilmesi üzerine kovuşturmaya yer yoktur kararı verildiği belirtilmişti.

TUTUKLANDILAR

Yaşanan skandal olayın geçen günlerde gündeme gelmesinin ardından iddianame düzenlenmiş ve H.K.G’nin babası Yusuf Ziya Gümüşel ile eşi Kadir istekli tutuklanmıştı. Mahkemede son sözü sorulan Yusuf Ziya Gümüşel’in, “Tutuklama kararı verilmesinin sebebini anlayamadım. Ben rabbimden korkarım ölünce ona hesap vereceğim. Siz de hesap vereceksiniz. Sizlerin verdiği kararı bozacak Allah vardır” demişti.

AKP’li başkan 6 yaşındaki kızını evlendiren Gümüşel için dua istedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 1 ay önce

  Kufur yazsam editor siler. Yazmazsam yine siler, dolayli yoldan ima oldugunu yorumlayarak. Hmm, dusunmeye devam….

 2. 1 ay önce

  Ediyorum tut;Allah bu mahluğun gani gani belasını versin,cehennemin dibinde ateş biraz daha ateş diye inlesin!Oldu mu rahatladın mı?

 3. 1 ay önce

  İslam düşmanlarını yazarak bir pedofiliyi aklamaya çalışan bir provokatör yoksa sen de mi çocuklara dokunuyorsun

 4. 1 ay önce

  Evet dua ediyorum Beddua! Her saat! Orada çürüsün diye alçak adam! Umarım öyle bir koğuşa düşerki diyeceğim ama sanmam!

 5. 1 ay önce

  Gerizekalılıklarından dolayı başlarına geleni , Allah yolunda olmaya yorumlamak tam bir ortadoğolu kafası. Bir numaralı Allah düşmanları kendilerinin Allah yolunda olduğunu zannetmeside ayrı bir garibet.

 6. 1 ay önce

  “inananın imtihanı ağır olur” kılıfı da hazır hemen hacıyatmaz bunlar.

 7. 1 ay önce

  ALLAH belalarını versin, şer yuvaları cemaat ,tarikatlar ve dernekler kapatılsın. Amin.
  Dua ettim.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!