AKP’li Meclis Üyesinden Mansur Yavaş’a: Artistlik yapıyorsun

featured

AKP’li Bekit Yıldız’ın Yıldız’ın Yavaş’a ‘Artislik yapıyorsunuz’ demesi üzerine gerginlik yaşandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi Aralık ayı 1. oturumunda ASKİ’nin borçlanmasına ilişkin başkanlık yazısı görüşüldü. Yavaş, iki ay önce de borçlanma teklifi getirdiğini ve reddedildiğini anımsatarak “Bütçede size kredi verdik diyorsunuz. Biz bu teklifi bütçeden önce vermiştik, siz müneccim misiniz? Biz hala sizin döneminizden kalan her ay 52 milyonluk krediyi ödüyoruz. Madem kredi almadan çalışılıyordu, niye aldınız” dedi.  Yavaş’tan sonra söz alan AKP’li meclis üyesi Yıldız “Refah Partisi döneminde meclis çoğunluğunda CHP vardı, sürekli kavga ediyorduk. İşimizi zorlaştırıyorlardı” dedi. Yıldız’a yanıt veren Yavaş, “O zaman yapılanlar iyi mi oldu, siz şimdi niye aynısını yapıyorsunuz?” sorusunu yöneltti. Yıldız’ın Yavaş’a “Başkanım artislik yapmayın” demesi üzerine Yavaş sözün geri alınmasını isteyerek oturuma ara verdi.

Aradan sonra tekrar kürsüye gelen Yıldız “Sizi kıracak cümleler kullanmam. Rolünüzü çok iyi oynuyorsunuz. Söylediğim hakaret değil övgüdür” dedi. Yıldız’ın sözlerinin ardından oylanan teklif, AKP ve MHP’li üyelerin oylarıyla reddedildi.

‘YARDIM KÖMÜRÜNÜ İNTERNETTEN SATIYORLAR’

Öte yandan, mecliste “belediyenin yaptığı sosyal yardımlara” ilişkin tartışma yaşandı. AKP’li meclis üyelerinin “Partizanlık yapılarak kesilen yardımlar var” iddiasına yanıt veren Yavaş “2019 yılında dağıtılmak üzere alınan 300 bin yardım paketinin 156 bin paketi 31 Mart seçimlerine kadar dağıtılmış. Yani 6 ayda dağıtılması gereken yardım, seçim nedeniyle 3 ayda verilmiş. Yardımlarda kişiye özel sorunlar da yaşanmış. Mesela biri belediyenin yardım kömürünü ‘let go’da satışa çıkarmış” dedi.

AKP’li Meclis Üyesinden Mansur Yavaş’a: Artistlik yapıyorsun

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Keşke olay anı görüntülerine de yer verseydiniz .Başka sitelerden izlemek zorunda kaldık .

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!