Akşener: Kılıçdaroğlu doğru yere ateş etti

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye yaptığı 'erken seçim' çağrısını değerlendirdi. Akşener "Kılıçdaroğlu doğru yere ateş etti. Biliyorsunuz bizim ülkemizde seçimleri fısıldayan adam sayın Devlet Bahçeli. O nedenle Erdoğan'dan talep etmiyor, Bahçeli'den talep ediyor. Seçim 2023'e kalmadan olacaktır" ifadelerini kullandı.

Akşener: Kılıçdaroğlu doğru yere ateş etti

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Bolu'da gerçekleştirdiği esnaf ziyaretinin ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile makamında bir araya geldi.

Bir gazetecinin erken seçim tartışmalarına ilişkin sorusu üzerine Akşener, şunları söyledi:

"Sayın Kılıçdaroğlu doğru yere ateş etti. Biliyorsunuz bizim ülkemizde seçimleri fısıldayan adam Sayın Devlet Bahçeli. O nedenle oradan yürüyor. Sayın Erdoğan'dan talep etmiyor, Sayın Bahçeli'den talep ediyor. Bu çok doğru strateji ve taktik. Kendisini kutluyorum çünkü işin sahibiyle konuşuyor. Bizim ülkemizde iktidar mensupları en şiddetli şekilde 'seçim zamanında' diye bağırırsa bilin ki çok hızlı seçime gidilir. Böyle bir sistemin yürümesi mümkün değil. Seçim 2023'e kalmadan olacaktır."