Meral Akşener'e İyi Parti'deki liste krizi soruldu

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partide yaşanan tartışmalara ilişkin "Bizim derdimiz memleket meselesi. Dolayısıyla iç meselelerimizle Türkiye'yi meşgul etmeyi doğru bulmuyorum" dedi.

Meral Akşener'e İyi Parti'deki liste krizi soruldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM'deki kapalı grup toplantısı öncesinde basın mensuplarının sorularını cevapladı. Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Anayasa Mahkemesi'nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine uygun şekilde yeniden yapılandırılması gerektiğine ilişkin açıklamasının hatırlatılması üzerine, "Biz bu konuyu anlamaya çalışıyoruz. Önce Sayın Soylu, Anayasa Mahkemesi'nin şahsında bir tartışma başlattı. Dün Sayın Bahçeli'nin beyanını okudum. Burada anlayama çalıştığımız şey şu; Sayın Soylu ve Sayın Bahçeli birlikte bir çalışma mı yapıyorlar, yoksa AK Parti ve Sayın Bahçeli bir çalışma mı yapıyor, onu anlamaya çalışıyoruz" dedi.

Akşener, parti içinde yaşanan tartışmaların hatırlatılması üzerine de "Bizim derdimiz memleket meselesi. Derdimiz işsizlik, mutsuz gençler. Dolayısıyla iç meselelerimizle Türkiye'yi meşgul etmeyi doğru bulmuyorum" ifadelerini kullandı.

AKŞENER'E ÇIKTILAR: ONA GÖREV VERMEYİN

Son İYİ Parti kongresinde ortaya çıkan "oy verilmeyecekler" listesi partide kriz yaratmıştı. Listeden Teşkilat Başkanı Koray Aydın'ı sorumlu tutan 20'ye yakın milletvekili, Akşener'den Aydın'ın partide görev almamasını talep etmişti. Dün de Akşener'le görüşmek isteyen bir grup partili genel merkezden atılmıştı.

15 MİLLETVEKİLİ İSTİFA MI EDECEK?

Öte yandan “oy verilmeyecekler listesi” krizinin yaşanmasının ardından İyi Parti’de gözler bugün seçilecek başkanlık divanında. Akşener, listeden sorumlu tutulan Koray Aydın’a başkanlık divanında görev vereceği öne sürülüyor. Aydın'a görev verildiği taktirde de “15’e yakın milletvekilinin istifa edeceği” iddia ediliyor.