Ali Babacan da 'Kürt sorunu'na dahil oldu - Son Dakika Özel Haberler Köşe Yazıları

Ali Babacan da 'Kürt sorunu'na dahil oldu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Kürt sorununu HDP ile çözebiliriz' açıklamasının ardından başlayan tartışmalarla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Ali Babacan da 'Kürt sorunu'na dahil oldu
Ali Babacan da 'Kürt sorunu'na dahil oldu

AKP'den tasfiye olduktan sonra Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi'ni kuran Ali Babacan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kürt sorununu HDP ile çözebiliriz" açıklamasının ardından yeniden gündeme gelen tartışmalara ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

Babacan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bugünkü "Türkiye'de Kürt sorunu diye bir sorun yoktur" açıklamasına göndermede bulundu. Babacan, "Kürt meselesi vardır ve çözümün adresi siyasettir. Ankara’dan doğuya geçemeyenler, Bağlar’da, Şemdinli’de, Cizre’de sokakta gezemeyenler bunu bilemez" dedi. 

 • sa
  sa
  siyasette hic mi TURK siyasetci yok (baceliyi saymiyorum çunku ahmadin can dostu kurtaricisi)
  25 gün önce Cevapla 0
 • Gun geli devran doner
  Gun geli devran doner
  Bu kez Türk Milleti hepinizden birden kurtulacak inşallah !
  25 gün önce Cevapla 8
 • Babadağ
  Babadağ
  Bayram değil seyran değil, bu eniştelerin hepsi birden ne diye öpmek ister.
  25 gün önce Cevapla 1
 • Güney Azerbaycanlı bozkurt
  Güney Azerbaycanlı bozkurt
  En azından CHP ve beraberindeki akpnin kurucu hain kadrosunun(babacan Davutoğlu Arınç) siyasetini iktidar olduğu zaman ne olacak bildik. Mavi vatanı saldırgan politika biliyorlar, ve MEB alanımızı İstanbul kadar olmayan Yunanistan'a verecekler, PKK devletini kurmasına izin verecekler, ve Türkiye'de bağımsız Kürt tampon Bölgesi'nin kurulmasını önünü açacaklar. ABD Erdoğan'ı iktidardan indirmek için bize ekonomik savaş açmış ve iç işbirlikçileri ABD ile bu konuda işbirliği yapıyor ve Kılıçdaroğluda ekonomik kötü olsun ve ben kurtarıcı alternatif olarak iktidar olum hesabı yapmış. En azından Erdoğan şimdi MHP ile ittifak sayesinde 2011 politikalarından vaz geçmiş, ve milliyetçi politika uluslararası arenada uyguluyor, yanlışları iç politika ve iç politikanin düzelmesi için Atatürkçü olması gerekir. Uşi antlaşmasının bedelleri ve sultan Süleymanın Kürt göçmenlerinin Anadolu'ya getirmesinin bedeli işte.
  25 gün önce Cevapla 5
 • Dağhan
  Dağhan
  Pkk sempatizanları batıda istediği semtte cirit atarken dediğin semtlerde MHP'nin gezememesinin suçu kimde acaba? Ziya Paşa'nın ünlü sözü Babacan denen kişiye gelsin. - Sen herkesi kör, alemi sersem mi sanırsın? Çok merak ediyorum, tarih Babacan ve Davutoğlu ile ilgili ne yazacak?
  26 gün önce Cevapla 16

Bu web portali sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezleri kullanılmaktadır. Çerez ayarlarını değiştirmeniz durumunda sitenin bazı özelliklerinin işlevselliğini kaybedebileceğini dikkate alınız.