Ali Babacan'ın mesajı sonrası FETÖ'cüler havalara uçtu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, FETÖ'cülere moral vermeye devam ediyor. Babacan son olarak "KHK zulmünü ortadan kaldırarak bir başlayın bakalım" dedi ve firari FETÖ'cülerden destek mesajları yağdı.

Ali Babacan'ın mesajı sonrası FETÖ'cüler havalara uçtu
Ali Babacan'ın mesajı sonrası FETÖ'cüler havalara uçtu

VERYANSIN TV

Ergenekon'dan hapis yatan gazeteciler için 2011'de “Basın mensubu olmak farklı bir dokunulmazlığı beraberinde getirmemeli” diyen Ali Babacan, bu günlerde ifade özgürlüğü savunucusu kesildi.

FETÖ kumpaslarının savunucusu Babacan, şimdi de HDP/PKK ve FETÖ tutuklularının umudu oldu.

Babacan, FETÖ'cülerin Kanun Hükmünde Kararname ile kamudan ihraç edilmelerini "zulüm" olarak değerlendirirken “Madem adaletin yerini bulmasını istiyorsunuz, KHK zulmünü ortadan kaldırarak bir başlayın bakalım.” dedi.

Sakarya'da konuşan Babacan, konuşmasında KHK’lıları; “yaşayan ölülere” benzetip, “On binlerce teröristin olduğu bir hukuk düzeni olur mu” ifadelerini kullandı.

DEVA Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Bilgiç de Babacan'ın sözlerini paylaşarak "Adalet diyorlar ya, haydi gelin KHK zulmüne son verin." dedi.

AKP'de milletvekilliği yapıp daha sonra, Saadet Partisi oradan da DEVA Partisi'ne geçen Ahmet Faruk Ünsal da KHK'lılar için mesaj paylaştı. Ünsal, "KHK’liler ve aileleri 4 yılı aşkın süredir adalet bekliyor." dedi.

Babacan'ın mesajına sosyal medyada FETÖ'cülerden destek mesajları yağdı...

Firari FETÖ'cü Emre(Emrullah) Uslu, sosyal medya hesabından "Uzun süredir şu tezi savunuyorum: "siyaset mevzisi KHK mağdurlarıdır. Bu mağdurlara kim etkili bir şekilde sahip çıkarsa o öne geçer. Babacan'ın etkili olabilmesi için KHK'lılara gür bir sesle sahip çıkması lazım." Nihayet Babacan o boşluğu gördü. Siyaset toplum matematiğidir." dedi.

Bir başka FETÖ firarisi Ömer Turan, "Geç olsada çok güzel sözler, bu konuşmanın etkisi çok yayılmasına bağlı. Ama, fakat demeden YAYALIM DOSTLAR, LÜTFEN..." sözleriyle Babacan'ın açıklamalarını paylaştı...