Bahçeli’den Yunanistan mesajı: Ege Denizi’ni aşmak çok kolay

MHP lideri Bahçeli ilk seçim mitingini, “2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net” sloganıyla yaptı. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yunanistan'a yönelik açıklamalarına ilişkin, "Doğru söylemiş, Ege Denizi'ni aşmak çok kolay." dedi.

featured

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2023 seçimleri için mitinglerine Sivas’tan başladı. MHP lideri, “2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net” isimli mitinginde “Hedefimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açık ara farkla cumhurbaşkanı seçilmesidir” dedi.

Bahçeli’nin konuşmasının satır başları şöyle:

“Bizim adayımız belli kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hedefimiz Sayın Erdoğan’ın açık ara farkla tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesi ve çok güçlü bir MHP grubu ve Cumhur İttifakı’nın tecelli etmesidir.

Zillet İttifakı ise yıkımdır, yalandır. Samimiyetleri sahte sevgileri sanal, sadakatleri samandır. CHP’nin başındaki zatın hiçbir lafı da Türkiye’nin lehine değildir. Ağzından terör örgütüne tek bir kınama dahi çıkmamıştır. ”

Ekonomiden şikayet ediyorlar. Battık bittik masalıyla avunuyorlar. Fakat Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü itiraf edemiyorlar. Enflasyonla kıyasıya mücadeleyi ifade edemiyorlar. Türkiye’nin dengeli ve doğru politikalarla muhtemel sorunlardan en az etkilenen ülke olduğunu asla söyleyemiyorlar. Enflasyon canavarının mutlaka başı ezilecek. Fiyat istikrarı eninde sonunda sağlanacak.

Bugün az yiyen inşallah yarın çok yiyecek, bugün az kazanan yarın inşallah çok kazanacak.”

‘EGE DENİZİ’Nİ AŞMAK ÇOK KOLAY’

Bahçeli, mitingin ardından Ankara’ya giderken yol üzerindeki bir tesiste gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yunanistan’a yönelik sözlerinin hatırlatılması üzerine Bahçeli, “Doğru söylemiş, Ege Denizi’ni aşmak çok kolay.” diye cevap verdi.

Bahçeli, daha sonra Ankara’ya gitmek üzere yola çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TEKNOFEST KARADENİZ 2022’de yaptığı konuşmada, “Ey Yunan, bak tarihe bak, tarihe dön, çok daha fazla ileri gidersen bunun bedeli ağır olur, ağır. Yunanistan’a bizim tek cümlemiz var, İzmir’i unutma.” ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli’den Yunanistan mesajı: Ege Denizi’ni aşmak çok kolay

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 7 ay önce

  oysa önceki yıllardaki seçimlerde, Tayyip Erdoğan’a elinde urganla idam idam diye bağırıyordu.

  • 7 ay önce

   helal olsun sana siyasi zekan muhteşem. adam hdpkknın hendeklerini başına yıktı hdpkk can çekişiyor sen burada hala zırvalayadur. dünya ülke o günden bugüne kırk takla atmış bu hala ip mip sayıklıyor. ya siz ne zavallı tiplersiniz.

 2. 7 ay önce

  Gene zirvalamis

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!