Bahçeli'nin hedefi olan Mansur Yavaş ile Akşener 1 saat görüştü

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı makamında kabul etti. Görüşmenin Bahçeli'nin Yavaş'ı hedef alan sözlerin ardından gerçekleşmesi dikkat çekti.

Bahçeli'nin hedefi olan Mansur Yavaş ile Akşener 1 saat görüştü

İyi Parti'den yapılan açıklamaya göre Meral Akşener, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı makamında kabul etti. 1 saat süren görüşmenin ardından açıklama yapılmazken, Akşener ve Yavaş'ın gündemdeki konular üzerinde fikir alışverişinde bulunduğu belirtildi.

BAHÇELİ: BUNDAN SONRA MANSUR BEY DİKKAT ETSİN...

Mansur Yavaş, geçen hafta Ankara'da düzenlenen Alparslan Türkeş'i anma etkinliğinde çıkan olayların ardından MHP lideri Devlet Bahçeli'nin hedefi olmuştu.

Bahçeli, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur (Yavaş) Bey’in elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında bir ülkücü nefes vardır, her gün de takip edecektir” demişti.

AKŞENER: ARKASINDA BİZ VARIZ

Akşener de Bahçeli'ye partisinin grup toplantısında yanıt vermiş ve Yavaş'a şu sözlerle sahip çıkmıştı:

"Millete düşman bu iktidarın küçük ortağı işi gücü bırakıp vatandaşa hakkıyla hizmet edenlerle uğraşıyor. Sayın Bahçeli dünkü grup toplantısında ve sonrasında çıktı sayın Mansur Yavaş’ı tehdit etti. Yok öyle yağma Sayın Bahçeli. Mansur Yavaş’ın arkasında biz varız Ankaralılar var. Yalana, talana ses çıkarmayacaksınız tek derdi Ankara’ya hizmet olan belediye başkanımızı tehdit edeceksiniz. Ayıptır. Milletimiz sizden yoksulluğa çare bekliyor siz ise utanmadan salon basma peşindesiniz."