Bahçeli'nin 'Mansur Yavaş' açıklamasına CHP'den 'nefesli' yanıt

MHP lideri Devlet Bahçeli, Alparslan Türkeş anmasında yaşanan olaylara ilişkin, 'Mansur (Yavaş) Bey’in elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında bir ülkücü nefes vardır, her gün de takip edecektir' demişti. CHP'den Bahçeli'ye 'Mansur Yavaş'ın arkasında Ankara halkının nefesi var' yanıtı geldi.

Bahçeli'nin 'Mansur Yavaş' açıklamasına CHP'den 'nefesli' yanıt

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, TBMM'de partisinin grup toplantısının ardından, Alparslan Türkeş Vakfı'nın pazar günü MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'i anmak için düzenlediği programda yaşanan arbedeyle ilgili, "Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında bir ülkücü nefes vardır, her gün de takip edecektir" sözlerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Torun, Yavaş'ın Ankara'nın seçilmiş belediye başkanı olduğunu belirterek, "Mansur Yavaş'ın arkasında Ankara halkının ve Millet İttifakı'nın nefesi vardır. Anlaşılıyor ki ülkemizi her alanda uçuruma sürükleyenler, artık tehdit dilinden medet umacak hale gelmiştir. Bu durum açıkça acizliktir. Bu tehdit dilinden şimdiye kadar kimseye fayda gelmemiştir, bundan sonra da gelmeyecektir. Sayın Bahçeli ayrıca grup konuşmasında, 'kaosa yatırım yapanlar, provokasyon nöbetine girenler akıllarını başlarına devşirsinler' demiş. İşte asıl kaos arayan bu tehdit dilinin sahipleridir. Seçilmiş belediye başkanımızı tehdit etmeye kalkanlar, önce haddini bilmelidir. Bahçeli şunu açık ve net olarak bilmelidir; CHP olarak hiçbir belediye başkanımızı bu tehdit diline yedirmeyiz. Eşkıyalığa yeltenenlere de asla pabuç bırakmayız" dedi.

BAHÇELİ: BUNDAN SONRA MANSUR BEY DİKKAT ETSİN

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bahçeli, MHP’nin vefat eden eski genel başkanı Alparslan Türkeş’in doğum günü dolayısıyla Alparslan Türkeş Vakfı tarafından Ankara’da düzenlenen anma etkinliğinde Ülkü Ocakları üyesi olduğu iddia edilen kişiler ile etkinliğe katılanlar arasında çıkan kavganın sorulması üzerine şu yanıtı verdi:

“Üzücü olaylar yaşandı geçen hafta. MHP olarak konunun üzerinde duruyoruz. Elde ettiğimiz ön bilgiler, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur (Yavaş) Bey’in elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında bir ülkücü nefes vardır, her gün de takip edecektir.”

ANKARA'DA TÜRKEŞ KAVGASI

Alparslan Türkeş’in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş’in başkanı olduğu Alparslan Türkeş Vakfı, geçen günlerde Ankara Yenimahalle’deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde anma programı düzenlemişti. Etkinliğin gerçekleştiği sırada, içeridekilerin iddiasına göre Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) üyesi olduğu söylenen ülkücü bir grup salona girerek konuşmacılara ve salonda bulunanlara saldırdı.

BAYRAKLARLA KAVGA

Şiddetli kavganın yaşandığı programda yumruk yumruğa kavga çıktı. Kadınların ve çocukların feryadı salonda yankılandı. Kavgada çok sayıda kişi hafif yaralandı.

Kavgada esnasında sahnedeki Türk devletleri bayraklarının sopa olarak kullanılması da dikkat çekti.

MHP'Lİ BAŞKANIN MESAJI

MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, "Ülkücüler mukaddesatımızı ayaklar altına alanların; partimize, Başbuğumuz Alparslan Türkeş'e, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'ye ihanet edenlerin Başbuğumuz Alparslan Türkeş'i anmasını asla kabul etmez, ilelebet de etmeyecektir" sözleriyle eleştirmişti.