'Ben devrimciyim' diyen Rasim Ozan Kütahyalı, Rıdvan Dilmen'e nasıl yanıt verdi?

Rıdvan Dilmen'in "Futbolda temiz eller operasyonu olmalı" çıkışıyla tekrar gündeme gelen Rasim Ozan Kütahyalı, "Ben bu muharebenin ve ihtilalin en önde gelen savaşçılarından ve devrimcilerinden biriyim. Bu gerçeği inkar edenin de alnını karışlarım" dedi.

'Ben devrimciyim' diyen Rasim Ozan Kütahyalı, Rıdvan Dilmen'e nasıl yanıt verdi?

FETÖ'nün Ergenekon ve Balyoz kumpaslarının hareretli savunucusu Rasim Ozan Kütahyalı'nın kumpaslar döneminde oynadığı rol Rıdvan Dilmen'in NTV'deki açıklamalarıyla yeniden gündeme geldi.

Türk Ordusu'nu çökertme girişiminin basın ayağında yer alan ve tutuklanan komutanlar için "lanet" okuyan Kütahyalı, Güneş gazetesindeki köşesinde FETÖ'yle mücadelenin kahramnı olduğunu iddia etti. Kütahyalı dünkü köşesinde "Ben de bu muharebenin ve ihtilalin en önde gelen savaşçılarından ve devrimcilerinden biriyim. Bu gerçeği inkar edenin de alnını karışlarım" iddiasında bulundu.

Dilmen, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın kardeşi Serhat Albayrak'ın yönetiminde olduğu Turkuaz Medya için de "Hâlâ bu arada Erman Toroğlu ve A Spor yönetiminden bir özür bekliyorum. Benim adım Rıdvan Dilmen ben şeytan değilim" demişti.

Kütahyalı, Turkuaz Medya için de savunmaya geçerek, "Önce 17-25 Aralık 2013 darbe teşebbüsünü kellesini ortaya koyarak püskürten sonra da FETÖ denen olguyu spatula ile bu topraklardan kazıyan bizleriz. Hem o zaman yazdığım Turkuvaz Medya Grubu hem şimdi yazdığım TürkMedya Grubu dimdik durmuş ve savaşmıştır" ifadelerini kullandı.

"FETÖ’nün berheva edilmesini, bu politik devrimi Başkan Erdoğan’ın liderliğinde bizler yaptık. Tıpkı askeri vesayet düzenini göçerttiğimiz gibi FETÖ düzenini de bizler göçerttik. Hadi sıkıysa bu hakikati inkar edin" diyen Kütahyalı şöyle devam etti:

"FETÖ kavramını zihinlere kazıyan da özellikle Turkuvaz Medya Grubu ve Sabah gazetesi olmuştur. Nerdeyse her manşette FETÖ kavramını 3 sene boyunca kullanarak ısrarla ve inatla kullanan FETÖ kavramını Türkiye’ye benimseten Serhat Albayrak’ın yönettiği Turkuvaz Medya Grubuna içi boş spor medyası polemikleri yüzünden saldırmak ancak FETÖ’ye hizmet edecek bir davranıştır. Herkes haddini bilmeli ve kendine gelmelidir."