Cahit Özkan’a FETÖ’den suç duyurusu

featured

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın FETÖ ile ilgili söz ve davranışları hakkında suç duyurusunda bulundu.

HKP avukatları, AKP Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın, FETÖ ile ilgili söz ve davranışları hakkında, “Suçu ve Suçluyu Övme” ve “Silahlı ‘FETÖ’ Terör Örgütü Üyeliği” suçlarını işlediği gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmaları yeniden başladı.

‘ZAMANAŞIMI SÜRESİ DOLMAMIŞTIR’

HKP avukatları tarafından savcılığa verilen suç duyurusunda, Cahit Özkan’ın Yurtsever Askerlere yönelik Ergenekon-Balyoz Kumpasını savunduğunu hatırlatarak, “Geçen zamanın bunu unutturması hukuken kabul edilebilir olmadığı gibi, müsnet suçun tabi olduğu zamanaşımı süresi de dolmamıştır” denildi.

Cahit Özkan’ın Balyoz Kumpasında Fenerbahçe Orduevinde FETÖ’nün bildirisini okuduğunu hatırlatarak, “Şüphelinin bu eylemi, suç kastının yoğunlaşması bakımından manevi unsura delalet etmektedir. Eylem avukatlık sınırlarının çok dışındadır. Bir askeri tesisin önüne giderek, o askeri tesisi ve askeri tesisin komutanlığını hedef göstererek basın açıklaması görüntüsü altında Türk Silahlı Kuvvetlerini hedef göstermek ve bunu süren Ergenekon-Balyoz davalarıyla ilişkilendirerek, o kumpas davalarının saldırı araçsallığını yoğunlaştırmak, örgütün amacıyla birebir uyuşma halinde olduğunu göstermektedir” denildi.

‘FETÖ SEMPATİZANLIĞI ORTADADIR’

Cahit Özkan’ın Ülke Tv’de katıldığı programda “Cemaat bir terör örgütü değildir” sözünü hatırlatılarak, “FETÖ seviciliğini, FETÖ sempatizanlığını açıkça ortaya koymakta, devletin bütün kurumlarına sızarak Devleti ele geçirmeye çalışan bir örgütü açıkça masumlaştırmakta, FETÖ’ye terör örgütü demenin bu kanlı örgütün elemanlarına hakaret olduğunu açıkça dile getirmekte, FETÖ’ye oy potansiyeli olan bir oluşummuş gibi bir algı yaratmaya çalışmaktadır” denildi.

‘KANDIRILDIM DEME ŞANSI YOKTUR’

Cahit Özkan’ın FETÖ’nün Derneği ve 15 Temmuz sonrasında kapatılan İstanbul Genç Girişimciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu hatırlatıldı. Cahit Özkan’ın Meclis Özgeçmişine bu Derneği yazdığını ifade ederek halen FETÖ’yü savunduğunun altı çizildi. Cahit Özkan’ın FETÖ’nün kumpas davaları sürecinde aktif rol oynadığı, Özkan’ın çeşitli Televizyon kanallarına çıkarak FETÖ’nün kumpas davalarını savunduğu ifade edildi. Suç duyurusu dilekçesinde, “Şüpheli Cahit ÖZKAN’ın bütün bu suçlamalara karşı “ben bilmiyordum, kandırıldım” deme şansı yoktur. Kendisine bu kadar sıfatlar yükleyen bir “hukukçu”nun ne kandırılması mümkündür, ne de bilmeden bu söylemlerde, bu eylemlerde bulunabilmesi mümkündür” denildi.

‘FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞIDIR’

“Görüleceği üzere, Arandığı söylenen ve gerçekte üzerinin çokça kapandığını gördüğümüz FETÖ siyasi kanadını şüpheli ve benzerleri oluşturmaktadır. Müvekkil parti, tarihsel görev ve sorumluluğunu yerine getirmek için işbu suç duyurusunu yapmaktadır. Eğer adaletin herkese eşit uygulandığı söyleniyorsa, her türlü kanıtlarıyla ispatlanmış bu suçun soruşturulması ve şüpheli Cahit ÖZKAN’a TCK 215, 220 ve 314’e göre ceza davası açılması gerekmektedir”

TBMM’YE FEZLEKE GÖNDERİLMELİ:

Suç duyurusu dilekçesinin sonuç ve istem bölümünde Cahit Özkan hakkında gerekli soruşturmanın yürütülerek Kamu Davası açılması talep edildi.

Devamında şu ifadelere yer verildi:

“Müsnet suç bir görev suçu olmadığından milletvekili dokunulmazlığından faydalanamayacağını, ayrıca Anayasanın 14. Maddesi delaletiyle müsnet suçta doğrudan yargılanabileceğini, sayın savcılık aksi kanaatte ise en azından TBMM’ye fezleke göndermesini müvekkil Parti adına talep ederiz”

AKP Grup Başkanvekili FETÖ’den kapatılan derneği özgeçmişine eklemiş

Cahit Özkan’a FETÖ’den suç duyurusu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

 1. 2 sene önce

  Muhalefet ne yapiyor bugun bir sey söylüyor arkasinda durup da ısrar etmiyor.Bu kisi ulkeyi parmaginda oynatiyor. Muhalefet her türlü alani açıyor. Deniz Baykal ile olmayani yapip basbakan oldu sonra cumhurbaskani. Sonra da muhalefet hukuk diye bagirsin bile bile tayyibin karsisina ekmelettini koydu .
  Ki tayyip hukuken cumhurbaskani olamazdi.
  Bugun de bizler enayi gibi yok su fetoden neden girmedi falan diyoruz.
  Gercekten hkp dogrusunu yapiyor onceki eylemleri de taktir edici.
  Iyi uykular Turk milleti.
  Denebilir ki yerel secimlerde muhalefet tayyibi yendi.
  Eee yenecek tabi Tayyip gitmesi gerekiyor.
  Emperyalizm 2002deki tayyip gibi birini ariyor.
  Bakalim görelim muhalefetcikler ne yapacak

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!