CHP’nin ‘adayımız Kılıçdaroğlu’ çıkışına İYİ Parti’den açıklama

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, ‘ Sayın Kılıçdaroğlu da adaydır, biz ona saygı gösteriyoruz. Adaylığının konuşulması, Akşener'in adaylığının konuşulması da tabiidir.’ dedi.

CHP’nin ‘adayımız Kılıçdaroğlu’ çıkışına İYİ Parti’den açıklama

CHP’nin ‘Adayımız Kılıçdaroğlu’ çıkışına İYİ Parti’den açıklama

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, ‘ Sayın Kılıçdaroğlu da adaydır, biz ona saygı gösteriyoruz. Adaylığının konuşulması, Akşener'in adaylığının konuşulması da tabiidir.’  dedi.

Çeşitli programları kapsamında Artvin'e gelen Tatlıoğlu, Vali Yılmaz Doruk ve Belediye Başkanı Demirhan Elçin'i ziyaretinin ardından Yusufeli ilçesine geçti.

Kaymakam Ömer Faruk Özdemir'i ziyaret eden Tatlıoğlu, yapımı süren Yusufeli Barajı ile Yusufeli yeni yerleşim yerine ilişkin bilgi aldı.

Tatlıoğlu, ziyaretinin ardından gazetecilere Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel ve Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ile Artvin ve Yusufeli ilçesinde sorunları yerinde görmek için bir dizi temas ve ziyarette bulunduklarını söyledi.

Tatlıoğlu, bir gazetecinin cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili sorusu üzerine, AKP dönemi sonrası Türkiye'yi kimin yöneteceğinin sorulduğunu belirterek, siyasi parti olduklarını, Türkiye'yi yönetmek istediklerini, Millet İttifakı ile çıktıkları yolda çok ciddi mesafe aldıklarını söyledi.

"Millet İttifakı ile Türkiye'deki siyasal iklimin değişeceğine inanıyoruz ve toplum da bu konuda çok ciddi destek veriyor." diyen Tatlıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda Millet İttifakı'nın bir sorunu olacağını düşünmüyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu da adaydır, biz ona saygı gösteriyoruz. Adaylığının konuşulması, Akşener'in adaylığının konuşulması da tabiidir. Tabii olmayan şey, bir partinin genel başkanının adaylığının konuşulmamasıdır. Bunlar gayet tabiidir, biz saygı duyuyoruz. Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı kim olacak konusu, genel başkanlar partileriyle bir araya gelerek hiçbir problem olmadan çözülür."

NE OLMUŞTU?

CHP’den son dönemde Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğu yönünde mesajlar geliyor. Son olarak CHP'li Oğuz Kaan Salıcı, 'Bana göre Cumhurbaşkanı olacak kişi ittifakın lideri Kemal Kılıçdaroğlu' demişti. 

İlgili haber: CHP'den Millet İttifakı'nda tartışma yaratacak yeni çıkış: Cumhurbaşkanı olacak kişi...

Daha önce Bülent Kuşoğlu da aynı vurguyu yapmıştı.