DJ Kardelen Başak, hadi bunları da yalanla

İzmit Belediyesi'nin festivalinde sahne aldıktan sonra skandal mesajları ortaya çıkan DJ Kardelen Başak, mesajların kendisine ait olmadığını iddia etti. Ancak unuttuğu şey olay patladığında kapatmayı unuttuğu Facebook hesabında da benzer paylaşımları olduğuydu.

DJ Kardelen Başak, hadi bunları da yalanla

CHP’li İzmit Belediyesi “Kadının Gücü” temasıyla “Sanat Fest” etkinliği düzenledi.

Belediyenin davetlileri arasında DJ Kardelen Başak Altınsoy da vardı.

Festivalin üçüncü gününde konser veren Altınsoy’un terör örgütü PKK sempatizanı ve azılı Atatürk düşmanı olduğu ortaya çıktı. Konser sonrası Altınsoy’un sözde çözüm süreci sırasında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar yeniden gündeme geldi.

PKK yandaşlarının ateşe verdiği Atatürk heykeli fotoğrafını paylaşıp “Ya Atatürk çok komik yanmıyor mu” diye gülücükler atan Altınsoy, terör örgütünü öven çok sayıda paylaşım yaptı.

‘Atatürk komik yanmıyor mu’ diyerek gülen şarkıcıyı belediye sahnesine kim çıkardı?

Sosyal medyada kendisine yönelik tepkilerin ardından tweet’lerini silip instagram hesabını korumaya alan Kardelen Başak mesajların kendisine ait olmadığını iddia etti.

SanatFest’te sahne alan DJ Kardelen Başak Altınsoy, 2015 yılında söz konusu tweet’ler nedeniyle yargılandığı ortaya çıktı. Altınsoy, paylaşımların kendisine ait olmadığını iddia ederek şunları söyledi:

“Şahsım adına atıldığı iddia edilen terör örgütünü savunduğumu gösteren sosyal medya paylaşımları, kesinlikle bana ait değildir. Zamanında adıma başlatılan linç kampanyası sürecince trol hesaplardan ismim ve fotoğrafım kullanılarak atılmış olan tweetler nedeniyle yargılandığım tüm davalardan beraat ettim. İzmit’te geçtiğimiz hafta SanatFest etkinliğinde sahne almamın hemen ardından, benim attığım iddia edilen ve zamanında bana ait olmadığı belirlenen tüm tweetler maksatlı olarak yeniden kullanılmaya başlanmıştır. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, zamanında benim edildiğim gibi linç kampanyasına maruz kalmıştır. Konuyla ilgili olarak tüm yasal haklarımız kullanacağımı, ismimin bir kez daha terör örgütü ile ilişkilendiren tüm kişi ve kuruluşlar hakkında yasal işlem başlatacağımın bilinmesini isterim.”

HÜRRİYET: İZMİT’E GELEN HERKESİN GEÇMİŞİNİ BİLEMEYİZ

Sanatfest’ten yapılan açıklamada Kardelen Başak’ın suç unsuru içeren bir paylaşımda bulunmadığı iddia edilerek “Bu paylaşımların DJ performansının hemen ertesi gün yoğun dolaşıma sokulması ve İzmit Belediyesi ve kıymetli belediye başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’in şahsına yönelik bir saldırı amacıyla kullanılması, bu işte art niyet olduğu izlenimini uyandırmaktadır.” denildi.
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
“Biz İzmit’e gelen herkesin tüm detaylarıyla geçmişini bilemeyiz. O festivale de onlarca katılımcı var. Bunların tamamıyla alakalı ayrıntılı bir şekilde tarama yapıldı. Terör örgütüne destek olduğu iddia edilen tweetlerin ardından ise kendisine ulaşıldı. Kendisi, mahkemeden beraat kararlarını bize ulaştırdı. Aynı zamanda o tweetlerin büyük bir bölümünün kendisine ait olmadığını söyledi. Ayrıca o DJ hukukçuymuş. Bir hukukçu olarak ben nasıl böyle tweetleri atarım, bu tweetler benim olsa ceza almam gerekir” dedi.

HADİ BUNLARI DA AÇIKLA

DJ Kardelen Başak Altınsoy, “o paylaşımlar bana ait değil” dedi ama olay patlak verdiğinde açık olan Facebook hesabından yapılan paylaşımlar öyle demiyor. Altınsoy’un özellikle 2014 ve 2015’de Facebook’ta yaptığı paylaşımlarda, Atatürk ve milli değerler ile dalga geçtiği, terör örgütü propagandası yaptığı görüşüyor.