Doğu Perinçek'ten 'taciz' açıklaması

Vatan Partisi'nde yaşandığı iddia edilen taciz skandalıyla ilgili partiden yapılan açıklamada olay reddedilmemiş ve bunun kumpas olduğu savunulmuştu. Tacizle suçlanan şahsın görevine devam ettiği öğrenilirken konuyla ilgili soruyu yanıtlayan Doğu Perinçek, 'Partimiz açıklama yaptı, Bana Doğu Akdeniz'i, Suriye'yi, Irak'ı sorun. Türkiye'nin ekonomisini sorun' dedi.

Doğu Perinçek'ten 'taciz' açıklaması

Vatan Partisi Ankara İl Başkanı A.D.'nin, parti üyesi G.P'yi taciz ettiği, iç çamaşırını çaldığı iddia edildi. G.P'nin bu durumu parti yönetimine bildirmesine karşılık disiplin soruşturması açılmadığı ve üzerinin kapatılmaya çalışıldığı ortaya çıktı. Vatan Partisi'nden yapılan açıklamada taciz iddiaları yalanlanmadı, konunun "özel hayatla" ilgili olduğu savunularak soruşturma açılmayacağı belirtildi. 

Independent Türkiye'de yer alan habere göre konuyla ilgili Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'le de bir görüşme yaptığını ifade eden G.P., Perinçek'in kendisine şunları söylediğini ileri sürdü:

"Böbrek hastası bir insan nasılsa, bu arkadaşın hastalığını da kabul edelim. Tedavisini yaptıralım. Bu hareket Şule Perinçek'e yapılsa ben aynı tepkiyi verirdim. Bizim insan kazanmamız lazım. Görevinden almayı da doğru bulmuyorum, onu motive edeceğini düşünüyorum."

PERİNÇEK: 2 SENE EVVEL OLMUŞ OLAYLA İLGİLİ DÜĞMEYE BASIYORLAR

G.P.'nin iddialarına, Vatan Partisi Genel Başkanı' Perinçek'in yanıtı ise şöyle:

"Türkiye'deki operasyonları bilmiyor musunuz? Deniz Baykal'a CHP'ye yapılanları bilmiyor musunuz? Partimiz konuyla ilgili açıklama yaptı. Özel görüşmelerimi konuşacak halim yok. 2 sene evvel olmuş bir olayla ilgili bugün düğmeye basılıyor. 2010'da MHP'ye, CHP'ye kaset operasyonları yapıldı. Sonra Kürt Açılımı oldu. Bana Doğu Akdeniz'i, Suriye'yi, Irak'ı sorun. Türkiye'nin ekonomisini sorun."