Enver Aysever’den ilginç mesajlar: ‘Yeni dönem’, ‘yeni tetikçi basın’, ‘yalakalar’…

featured

TELE 1 programcısı Enver Aysever, Twitter hesabından dikkat çeken paylaşımlarda bulundu. İsim vermeden medya patronunu eleştiren Aysever, “Yeni döneme, yeni tetikçi basın hazırlamakla görevli olanlar, yanlarına uygun tetikçileri veya yalakaları alır” ifadesini kullandı. Aysever’in “Yeni dönem” “yeni tetikçi basın” ve “yalakalar” sözleriyle kimi ya da kimleri işaret ettiği merak konusu oldu.

Aysever’in paylaşımları şöyle:

“Medya patronları ya iş bitirici (iş takipçisi) ya da yeteneksiz kişileri yönetici yapar. Acaba neden?

Yeni döneme, yeni tetikçi basın hazırlamakla görevli olanlar, yanlarına uygun tetikçileri veya yalakaları alır.

Uyumsuzluğa övgü ya da tahammülsüzlüğün güvencesi adlı kitap yazacağım.

Diğer bir soru da şu; Öfkelendiğim zaman açıkça paylaşıyorum. Beni sevenler uyarıyor “öfke zarar verir” diye. Peki tersi daha zararlı değil mi? Hak aramak için öfkeye gereksinim yok mu? Ayrıca, kendi hakkını aramaktan aciz biri toplumunkini nasıl savunacak? (Lütfen yanıtlayın)

Çok ilginç; buradan açıkça bir soru soruyorum, üstelik kurumsal olarak, yanıt vermek yerine yakın çevremi arıyor kurum başkanı. Üstelik susturmak için. Tuhaf değil mi? (Lütfen fikrinizi yazın)”

HALK TV’YE SERT ELEŞTİRİLER YAPMIŞTI

Gezi eylemlerinin 9. yıl dönümü anmalarını takip ederken darp edilen TELE 1 muhabiri Engin Açar, kameraman Umur Yitük ve Halk TV muhabiri Erdinç Yılmaz, Çağlayan Adliyesi’nde suç duyurusunda bulunmuştu. TELE 1 muhabiri Engin Açar, darp edilme anını anlatırken Halk TV’nin yayını kesmesi TELE 1 tarafından eleştirilmişti.

TELE 1 programcısı Enver Aysever, “Biz yayını kesip veriyoruz. Şuradaki üç arkadaşımın vicdanına söylüyorum. Eğer sorun yok diyorlarsa ben bir şey demiyorum… AKP ile aynı gemide değiliz ama emekçi konusunda da aynı gemide değilsek nasıl olacak bu iş?” demişti.

YENİ GAZETE KÜÇÜKKAYA’YA EMANET

Öte yandan Halk Tv patronu Cafer Mahiroğlu yeni bir gazete çıkarma hazırlığı yaptığını duyurmuştu. Mahiroğlu, bugün yeni bir sosyal medya mesajıyla bazı ayrıntılar paylaştı. Buna göre gazetenin başına Cumhuriyet gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya geçecek.

 

 

Enver Aysever’den ilginç mesajlar: ‘Yeni dönem’, ‘yeni tetikçi basın’, ‘yalakalar’…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 8 ay önce

    Sakın inanıp da fikrinizi yazmayın direkt engelliyor.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!