‘Erdoğan’a itaat edeceksiniz’ diyen Mustafa Albayrak o fotoğrafı nasıl savundu?

featured

“Erdoğan’a itaat edeceksiniz, ram olacaksınız” diyen Mustafa Albayrak, 17-25 Aralık sürecinden sonra FETÖ lideri Fetullah Gülen’in yaşadığı Pensilvanya’ya gittiği ortaya çıkan fotoğrafı hakkında konuştu.

TV100 ekranlarında yayınlanan Ahu Özyurt ile 10’dan 12’ye programında “Erdoğan’a itaat edeceksiniz, ram olacaksınız” diyen Mustafa Albayrak’ın 17 – 25 Aralık sürecinden sonra FETÖ lideri Fetullah Gülen’in yaşadığı Pensilvanya’ya gittiği ortaya çıkmıştı.

Mustafa Albayrak’ın, 15 Nisan 2014 tarihinde sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafta “Nerede bu Paralel Yapı?? Ben de üye olacağım::)” yazarak Pensilvanya tabelası önünde poz verdiği görülmüştü.

Albayrak, Fethullah Gülen’in yaşadığı Pensilvanya’nın tabelası önünde çektirdiği fotoğrafların espri olduğunu savundu. Ulusal Kanal’ın “TV 100’deki yayının ardından sosyal medya hesaplarından sizin Pensilvanya tabelası önünde iki fotoğrafınız dolaşıma sokuldu. Bu fotoğraflar ne zaman çekildi? Pensilvanya’da bulunma sebebiniz neydi?” şeklindeki sorusuna Albayrak’ın yanıtı şöyle oldu:

Öncelikle böyle bir fırsatı bana tanıdığı için Ulusal Kanal internet sayfasına ve Ulusal Kanal ailesine teşekkür ediyorum.

Benimle alakalı, benim çok önemsemediğim ve hak etmediğim halde büyük reklamımın yapıldığı bu linç kampanyası aslında dün başladı.

TV 100 ekranlarındaki canlı yayında Sayın Ahu Özyurt‘un moderatörlüğünde TV sabah kuşağını programına davet edildim. Programda ayrıca ekonomi profesörü Sayın Emre Alkin Ve tanınmış gazeteci yazar ve eski CHP Milletvekili Sayın Barış Yarkadaş vardı. 

İki konuk da kamuoyunda hükümet karşıtlığı, Erdoğan muhalifliği ve Ak Parti politikalarına eleştirel yaklaşımlarıyla tanınan iki meşhur isim.

Ben de kamuoyunca onlardan tabii çok daha mütevazi ve az tanınan bir araştırmacı yazar olarak genellikle Sayın Erdoğan çizgisini savunan, resmi olarak herhangi bir siyasi sıfatı olmayan bir konuk olarak katıldım. Medyada “Erdoğancı” ve Ak Parti’yi seven, destekleyen bir yazar olarak tanınıyorum ama hiçbir zaman Ak Parti’de resmi veya gayri resmi bir sıfatım olmadı. 

İş dünyasında yer aldığım için daha önceki yıllarda çeşitli iş kuruluşlarında, MÜSİAD ve İstanbul Ticaret Odası’nda belli görevlerim olmuştu. 

2010-2017 arasında aktif olarak MÜSİAD İcra Kurulu’nda bulundum. 

Dört yıl Enerji Sektörü Kurulu Başkanlığı yaptım. Yine bu esnada birkaç yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde MÜSİAD’ın Teşkilatlanması ile alakalı görevlerim oldu. 

‘ÜYE ÇALIŞMASI YAPMAK İÇİN GİTTİM’

MÜSİAD Amerika’yı kurarken özellikle iki merkezli üye çalışması yapmıştım. Bunlardan birisi New York birisi tabii ki başkent Washington. Bu iki şehri gidip gelenler, Amerika’yı tanıyanlar bilir: İki şehrin arası aynen Ankara İstanbul arası gibidir. Yaklaşık 450 kilometredir, ikisinin ortasında da Philadelphia şehri vardır ki bu şehir Pensilvanya eyaletine bağlıdır. 

Benim Philadelphia’da üye çalışması yapmam sebebiyle bu yol New York – Washington arasında belki 50 defa belki 100 defa gidip gelmişimdir. 

Amerika’yı tanıyıp sık gidip gelenler bilirler ki Philedelphia yakınlarında “Pennsylvania Welcomes You” tabelası vardır.

‘ESPRİ YAPTIK’

Biz de tam FETÖ ile mücadelenin başladığı 17-25 Aralık’tan sonraki günlerde hep o tabelanın önünden geçerken hatıra fotoğrafı çektirirdik. Hatta başka gazeteci, iş adamı arkadaşlarla da hatıra fotoğraflarımız vardır. Fotoğraf çektirip “FETÖ’yü almaya geldik” veya “İblis’i almaya geldik” gibi espriler yapardık.

Çektiğim resimlerden bir tanesi de buydu. Hatta resmin altındaki Facebook yorumlarına bakılırsa olayı nasıl gırgır şamataya aldığımız anlaşılır.

Ancak CHP medyası o yorumları silerek paylaştı. Her tarafı karıştırmakla meşhur ve defalarca vatana ihanetten, MİT görevlilerini teşhir etmekten dolayı ceza almış bir haber sitesi bu şaka yorumlarını ‘sansürleyerek’ paylaşmışlar. Sağ olsunlar bolca benim reklamımı yapmış oldular.

Hatta iki tane resmi de hiç görmezlikten gelmişler. Bu fotoğrafların tamamı FETÖ’nün ihaneti olan resmi olarak da devletin kırmızı çizgi kabul ettiği 17-25 Aralık 2013’ten sonradır. Yani bizim FETÖ ile en kavgalı olduğumuz günlerdedir. 2014 başlarında 2013 sonlarında, 2015’te 2016’da 2017’de yani askeri darbe teşebbüsünden sonra dahi benzer resimlerim vardır. İşte onlardan bir tanesini alıp kullanmışlar.”

NE OLMUŞTU? 

TV100 ekranlarında yayınlanan Ahu Özyurt ile 10’dan 12’ye programına konuk olan “araştırmacı yazar” Mustafa Albayrak ve gazeteci Barış Yarkadaş arasında hararetli bir tartışma yaşanmıştı.

Programda sesini yükselten Albayrak “Tayyip Erdoğan’a itiaat edeceksiniz. Türkiye’yi Tayyip Erdoğan yönetecek. 5 sene, 2023’e kadar. 20023 Haziran’a kadar Türkiye’yi Tayyip Erdoğan yönetecek. İtaat edeceksiniz, ram olacaksınız, onun idaresi altında yaşayacaksınız. Herkes Erdoğan’a ram olacak. Onun başkanlığını kabul edeceksiniz. ” ifadelerini kullanmıştı.

İşte o anlar:

LOZAN’I HEDEF ALINCA STÜDYO KARIŞMIŞTI

Ekonom yazarımız Şevket Apuhan, Ağustos ayında Ulusal Kanal’da yayınlanan “Odak Noktası” adlı programda Mustafa Albayrak’ın Lozan Antlaşması’nı ve İsmet İnönü’yü hedef alan sözleri üzerine programı terk etmişti.

‘Erdoğan’a itaat edeceksiniz’ diyen Mustafa Albayrak’ın Pensilvanya’da fotoğrafı çıktı

‘Erdoğan’a itaat edeceksiniz’ diyen Albayrak, Mehmet Akif Ersoy’u hedef aldı

‘Erdoğan’a itaat edeceksiniz’ diyen Mustafa Albayrak o fotoğrafı nasıl savundu?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Ulusal kanal’a teşekkür ediyor.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!