Erdoğan’dan talimat: Kılıçdaroğlu’nun iddiasını araştırın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçmen listelerinin kendilerinde olduğu yönündeki açıklaması tartışıldı. Erdoğan’ın “Bu iddiaları araştırın. YSK da bunu araştırmalı” dediği belirtildi.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bizim elimizdeki seçmen bilgileri Yüksek Seçim Kurulu’nun elinde de yok, her bir seçmeni, ilk kez sandığa gidip oy kullanacak seçmenleri de biliyoruz” demişti. Kaç yabancının oy kullanacağını bildiklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, “400-500 bin kişi gibi yüksek bir rakam yok” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, Kılıçdaroğlu’nun açıklaması tartışıldı. Erdoğan’ın “Bu iddiaları araştırın. YSK da bunu araştırmalı” dediği belirtildi.

AKP kurmaylarının, Kılıçdaroğlu’nun iddialarının hukuki boyutuyla ilgili araştırma yaparak Erdoğan’a sunacağı öğrenildi.

‘4 KONU VATANDAŞA ANLATILMALI’

Hürriyet’ten Ebru Karatosun’un haberine göre; Erdoğan, toplantıda seçim tarihine kadar dört konunun vatandaşa anlatılması gerektiğini söyledi.

Erdoğan, “20 yıldır ülkemize kazandırdığımız asırlık eser ve hizmetleri anlatın. Enflasyon başta olmak üzere mevcut sıkıntıları çözecek programa, gerekli tecrübeye sahip siyasi kadrolara biz sahibiz. Küresel siyasi, ekonomik ve askeri krizlerin etkisini arttırdığı bir dönemde bunun üstesinden biz geliriz. Ülkemiz, kendimiz ve evlatlarımız için hayal ettiğimiz hedeflere sadece biz ulaşabiliriz. Şayet bunu başarırsak 2023’te sandıktan birinci çıkmamamız için bir sebep göremiyorum.” ifadelerini kullandı.

‘ALTERNATİF İSİMLER OLUŞTURUN’

Erdoğan, “Bundan sonra daha çok arazide olacağız. Daha çok çalışacağız. Artık seçim sathı mailine girmiş olduk. Milletvekili adayları üzerinde çalışma yapın. Alternatif isimler oluşturun.” dedi.

Toplantıda, Şanlıurfa’daki elektrik kesintisi de gündeme geldi. Erdoğan konunun ayrıntılarını öğrenmek için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i toplantıya çağırıp, “Bunun mahiyetini araştırın. Yapılması gerekenleri yapın” talimatını verdi. Dönmez de Türkiye’nin Avrupa’daki gibi bir enerji krizi yaşamayacağını, çalışmaların sürdüğünü anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, bundan sonra yapılacak MKYK toplantılarına bütün bakanların katılması konusunda talimat verdiği öğrenildi.

thumbnail
İlişkili Haber

Kılıçdaroğlu’ndan ‘yabancı seçmen’ açıklaması: 400-500 bin gibi rakam yok

Erdoğan’dan talimat: Kılıçdaroğlu’nun iddiasını araştırın

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    ysk neyi arastirmis da bugune kadar, bunu arastiracak. Once sen aday olabiliyor musun, olamiyor musun onu arastirsin. Daha onemli gibi sanki. Umarim aday olursun, defter kapanir.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!