Erdoğan’ın ‘camide bira içtiler’ iddiasını yalanlamıştı… O müezzinden aday adaylığı kararı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 2013 yılındaki Gezi Parkı eylemleri sırasında söylediği ‘Camide bira içtiler’ sözlerini yalanladıktan sonra İstanbul'un Kayabaşı köyüne tayin edilen müezzin Fuat Yıldırım, CHP’den milletvekili aday adayı olma kararı aldı

featured

2013 yılındaki Gezi Parkı eylemleri esnasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘camide bira içtiler’ açıklamasını yalanlayan müezzin Fuat Yıldırım, milletvekili aday adayı oldu.

Diken’den Altan Sancar’ın haberine göre müezzin Yıldırım, aday adaylığı için CHP’ye başvuruda bulundu.

NE OLMUŞTU?

Erdoğan, Gezi Parkı eylemleri sırasında Bezmialem Valide Sultan Camisi’nde bira içildiğini iddia etmişti. O dönem caminin müezzini olan Yıldırım ise “Ben din adamıyım, yalan söyleyemem, içki içildiğini görmedim” diyerek Erdoğan’ı yalanlamıştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın atamasına itiraz edip dava açmıştı ve Karaköy’deki Arap Camii’nin müezzini olarak görev yapmaya başlamıştı.

Kronik böbrek rahatsızlığı nedeniyle haftanın üç günü diyaliz tedavisi gören Yıldırım, uzun süre böbrek nakli beklemiş ve 2022 yılında nakil gerçekleşmişti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, hastalığı döneminde Yıldırım’ı ziyaret etmişti.

Erdoğan’ın ‘camide bira içtiler’ iddiasını yalanlamıştı… O müezzinden aday adaylığı kararı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Erdogan’ı ofsayta dusuren de diyebilirsiniz..Camide sarhoşlar ve bira kutuları da vardı dediği için erdoğan ictiler dedi..sonra bu seninki basına ‘içerlerken görmedim’ diyerek operasyonu tamamladı.

  2. Allah gonlune gore versin. Yalan soylemedin.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!