Ersin Tatar atamış, Erdem Atay yazmıştı… Jet istifa: Türkiye’ye 'işgalci' diyen Serhat İncirli görevini bıraktı!

Veryansın TV yazarı Erdem Atay’ın KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanlığı İletişim Koordinatörlüğü’ne atadığı Serhat İncirli’nin Türkiye karşıtlığını gündeme getirmesinden saatler sonra İncirli görevini bıraktığını açıkladı.

Ersin Tatar atamış, Erdem Atay yazmıştı… Jet istifa: Türkiye’ye 'işgalci' diyen Serhat İncirli görevini bıraktı!

VERYANSIN TV

Veryansın TV yazarı gazeteci Erdem Atay KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanlığı İletişim Koordinatörlüğü’ne atadığı Serhat İncirli’nin Türkiye karşıtı açıklamalarını kaleme aldı. 

İncirli’nin Türkiye’yi işgalci, TSK’yı da işgal ordusu olarak gördüğünü belirten Atay yazısında “Bunu Türk milletinin vicdanı kabul etmez! TSK ve TMT şehitlerimizin ruhuna saplanmış bir hançerdir bu! Tatar ya bu hatadan dönmeli ya da bu diyardan gitmesi için karşısında olduğumuzu bilmeli!” ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal medyada yüzlerce paylaşım alan Atay’ın yazısından saatler sonra İncirli görevini bıraktığını açıkladı. 

Özgür Gazete‘ye konuşan İncirli, resmi olarak göreve zaten başlamadığını ve kendisinin bu görevden uzaklaşmak istediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın ülke için iyi şeyler yapma hedefinde olduğunu kaydeden İncirli, kendi siyasi duruşu sebebiyle Tatar’a zarar gelmesini istemediği için uzaklaşmak istediğini kaydetti.

BU TÜRK DÜŞMANLARININ CUMHURBAŞKANLIĞI'NDA NE İŞİ VAR?