FETÖ kanallarının vazgeçemediği 'sol'cu: Enver Aysever!

Veryansın Tv'nin haberlerinden duyduğu rahatsızlığı sosyal medyada hakaret ederek gösteren Cumhuriyet gazetesinin liberal "solcu" yazarı Enver Aysever, FETÖ'nün en azılı döneminde, FETÖ firarisi Akın İpek'in Kanaltürk televizyonunda yorumculuk yapmıştı. Aysever sadece Kanatürk'te değil FETÖ'nün Bugün Tv'sinde de sık sık boy göstermişti. Patronu Aydın Doğan'ken CNN Türk'te de Mehmet Baransu, Mümtazer Türköne, Ali Bulaç ve Nagehan Alçı gibi isimleri sık sık konuk almıştı.

FETÖ kanallarının vazgeçemediği 'sol'cu: Enver Aysever!

VERYANSIN TV

Mavi Vatan'a "uyduruk" diyen Cumhuriyet yazarı Enver Aysever, Veryansın Tv'den duyduğu rahatsızlığı hakaret ederek göstermişti. Değiştirdiği her televizyon kanalında siyasi çizgisi de değişen ve şimdi Halk Tv'de program yapan Aysever, FETÖ kanallarının da aranan yorumcusuydu.

TUNCAY ÖZKAN 2008'DE SATTI

CHP'li Tuncay Özkan'ın sahibi olduğu Kanatürk televizyonu 2008 yılında, FETÖ'cü Hamdi Akın İpek'in Koza Grubu'na satıldı. Satışın ardından konuyla ilgili açıklama Koza Davetiye tarafından İMKB'ye de duyuruldu. Açıklamada, "Şirketimiz Koza Davetiye'nin yüzde 99.04 hissesine sahip bağlı ortaklığı ATP İnşaat ve Ticaret A.Ş, Kanaltürk'ün ana hakim ortağı olan Yaşam Televizyon Yayın Hizmetleri'nin yüzde 99.99 hisselerini satın almıştır" ifadesi kullanıldı.

2005 yılında da Bugün gazetesini satın alan Akın İpek, gazeteyi FETÖ medyası grubuna katmıştı.

Kanaltürk, Akın İpek'e geçmesinin ardından FETÖ'nün operasyon ayağındaki yerini almış, örgütün faaliyetlerine "basın" ayağında katılmaya başladı.

KANALDA TASFİYE

Kanalın el değiştirmesinin ardından yayın çizgisi, programları ve gazetecileri de ona göre yeniden şekillendirildi. Tuncay Özkan dönemindeki isimler yıllar içinde kanaldan uzaklaştırıldı.

Ancak Kanaltürk, "solcu" Enver Aysever'e yer açtı.

12 Haziran seçimlerinde CHP aday listesinde kendine yer bulamayınca adaylıktan istifa eden Aysever, 2011 yılında Kanaltürk televizyonuyla anlaştı.

“Gündem Demokrasi", "Ters Cephe" ve "Pazar Politika” adlı programlarda yorumculuk yapmaya başladı. Aysever, Ters Cephe programını Rasim Ozan Kütahyalı ve Mustafa Akyol ile birlikte yapıyordu. Bu dönem FETÖ'nün en azılı olduğu dönemdi. Örgüt, iktidarla işbirliği içinde kumpas operasyonlarıyla subaylar, aydınlar ve gazeteciler üzerinde fırtına gibi esiyordu!

Aysever sadece Kanaltürk'te değil FETÖ'nün operasyon kanallarından Bugün Tv'de de sık sık yer aldı.

Enver Aysever, ardından Aydın Doğan'ın sahibi olduğu CNN Türk'te de program yapmıştı. Aysever'in konukları arasında, Mehmet Baransu, Nagehan Alçı, Mümtazer Türköne, Ali Bulaç, Elif Şafak, Gültan Kışanak, Sabahat Tuncel, Nazlı Ilıcak, Mustafa Armağan gibi isimler de yer almıştı.

Aysever, FETÖ'cü Kanaltürk'e yönelik 2015 yılında yapılan operasyonlara da karşı çıkmış, FETÖ medyasının sözde "gazetecilerine" destek mesajları göndermişti.