FETÖ kumpasının savunucusu ROK'dan Aziz Yıldırım'la ilgili ilginç sözler

FETÖ'nün bütün kumpaslarında olduğu gibi şike kumpasını da destekleyen hatta bu amaçla en ağır yazıları kaleme alan ROK, şimdi Yargıtay'ın kararının ardından FETÖ'nün Aziz Yıldırım'a kumpas kurduğunu yazdı. Aynı ROK, daha birkaç yıl önce şike kumpası açığa çıkmasına rağmen Yargıtay'ın kararının FETÖ'yi bağlamayacağını savunarak 'Bir daha soruşturma açılırsa FETÖ’cü savcılar değil gerçek Türkiye Cumhuriyeti savcıları açar' demişti.

FETÖ kumpasının savunucusu ROK'dan Aziz Yıldırım'la ilgili ilginç sözler

VERYANSIN TV

Yargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden görülmeye başlanan "futbolda şike" iddialarına yönelik davada, karar çıktı. Fenerbahçe Spor Kulübü Eski Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe eski yöneticilerinden Şekip Mosturoğlu, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz ve eski futbolcu Ümit Karan'ın da aralarında bulunduğu toplam 23 sanık hakkında "şike" ve "teşvik primi" suçlarından beraat kararı verildi. 

3 Temmuz 2011 Savcı Zekeriya Öz tarafından başlatılan Şike kumpasının en ateşli savunucularından Rasim Ozan Kütahyalı ise günah çıkardı.

Bütün FETÖ kumpaslarının en ateşli savunucularından olan ROK, Sabah gazetesine yazdığı 31 Ağustos 2013 tarihli yazısında şöyle demişti:

 “3 Temmuz 2011'den itibaren başlayan sürecin sonuna gelindi. Türk futbolundaki şike gerçeği artık enternasyonal makamlar tarafından kesinkes tasdik edildi. Bundan sonra geri dönüş yok. Aziz Yıldırım organize şekilde yaptırdığı kara propaganda operasyonlarıyla gerçeklerin üstünü örtebileceğini zannetti. Ama gerçekler gerçektir en nihayet hükmünü icra eder. İlk günden itibaren sonucun böyle olacağını yazdık, söyledik. Türk futbolunun en önemli kulüplerinden Fenerbahçe bu süreci çok daha az yarayla atlatabilirdi. F.Bahçe'nin çıkarına olan, Yıldırım'ın 4 Temmuz günü istifa etmesi ve yerini Nihat Özdemir gibi bir arkadaşına bırakmasıydı”

Şamil Tayyar, Erman Toroğlu, Mehmet Baransu gibi isimler de şike operasyonunun savunuculuğunu yapmışlardı.

RIDVAN DİLMEN: TÜRK SPORUNUN MİKROBU

Futbol yorumcusu ve Fenerbahçeli eski futbolcu Rıdvan Dilmen, geçtiğimiz günlerde Rasim Ozan Kütahyalı ve İbrahim Seten'e sert sözlerle yüklenmişti.

Rasim Ozan Kütahyalı'nın FETÖ'cü geçmişlerinin olduğunu ve FETÖ'nün Fenerbahçe'ye düzenlediği şike kumpasına çanak tuttuklarını belirten Dilmen, "O zaman Beyaz TV’de Rasim Ozan Kütahlı’yı bize anlatıyorlardı. Rasim Ozan Kütahyalı, sen FETÖ sevdalısıydın. Boşnaklar meselesi var, biz niye tepki göstermedik ona. İlle konuşmak için Boşnak mı olmalı. Şimdi Osman Gökçek’in kanalında çıkıyor. Cumhurbaşkanı duyarsa saniye çıkmaz. Ama izleyenler Cumhurbaşkanı’na yazıyor. Sizler, Türk sporunun mikrobusunuz" demişti.

AZİZ YILDIRIM ROK'U MAHKEMEYE VERDİ

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Rasim Ozan Kütahyalı'nın 31 Ağustos 2015 tarihinde bir televizyon programında kendisine yönelik "despot, barbar" gibi sözlerle hakaret ettiğini belirterek suç duyurusunda bulunmuştu. Savcılık Kütahyalı'nın ifadelerinin eleştiri maksadını aştığını belirtilerek "hakaret" suçundan dava açtı.
 ROK, 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davadan beraat eetmişti.

MİT DOSYASIYLA AZİZ YILDIRIM'I HAPİSLE TEHDİT ETMİŞTİ

Aziz Yıldırım 2016'nın ekim ayında gerçekleşen divan toplantısının ardından yaptığı basın açıklamasında Rasim Ozan Kütahyalı'yı “Rasim Ozan diyor ki Ümit’in elini sıkmaması için güya ben söylemişim. Böyle geri zekalılık olmaz. Çekiyorlar masa altından viskiyi başlıyorlar konuşmaya” diyerek sert şekilde eleştirmişti.

Kütahyalı ise Yıldırım’a canlı yayında MİT dosyası ve FETÖ çatı iddianamesi ile saldırarak yanıt vermişti.

Programa Aziz Yıldırım ile ilgili 4 dosya ve 2 cilt getiren Rasim Ozan Kütahyalı,”Aziz Yıldırım, maymunun 2017 yılında hapishaneye girecek. Garantili… Yüzde yüz… Anladın sen. Aslanlar gibi Savcı Serdar Coşkun’un iddianamesine göre FETÖ ile işbirliği yapıp parada anlaşamadınız” demişti.

“15 Temmuz’da bütün adamların neredeydi” diyen Rasim Ozan, “Whatsapp’a neler yazdılar Aziz Yıldırım! Nasıl sevindiler. Hepsi devletin elinde. Sen bu hükümeti, kendi kurduğun Kadıköy çeteleri mi zannettin? Mertçe çıkın karşıma! Sen Gezi kalkışmasını de destekledin. Baktın Erdoğan gidici! 19 yaşında ölmüş bir çocuğu bile kullandınız.” İfadelerini kullandı.

Bundan sonra Yargıtay’da çıkacak bir kararın “FETÖ” kararı olamayacağını savunan ROK, “Aziz Yıldırım akıllı adamsın, Yargıtay’dan endişeliyim filan diyerek yol yapıyorsun. Sen başka şeyden endişelisin… Bir daha soruşturma açılırsa FETÖ’cü savcılar değil gerçek Türkiye Cumhuriyeti savcıları açar. Aziz Yıldırım, Temyiz savunmanı okudum. Gayet iyi. Bu karar Yargıtay’da onanır. Sen Yargıtay’dan değil, başka şeyden endişelisin” dedi.

'FETÖ'NÜN HEDEFİ YILDIRIM'

Güneş gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, 'futbolda şike' davasında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın beraat etmesiyle ilgili kaleme aldığı son yazıda,  "Bu davaları araçsallaştıran FETÖ’nün hedefleri  iyi saptanmalı. Usül ile esas arasındaki ayrım meselesi de dikkatle tartışılmalı. Tüm duruşmalarda konuşulanlar irdelenmeli. Mesela 3 Temmuz olayında FETÖ’nün hedefi asla Fenerbahçe değildi. Direkt hedef Aziz Yıldırım’dı. Fenerbahçe’yi bitirmek değil Yıldırım bitirilmek isteniyordu. Bugün bakınca net anlaşılıyor ki FETÖ doğrudan Aziz Yıldırım’ı ortadan kaldırmak istedi" dedi. 

3 Temmuz sürecinde bir Galatasaraylı olarak objektif olamadığını dile getiren Kütahyalı,"Aslında kimi meşhur FETÖ savcılarıyla Aziz Bey’in tavla arkadaşı olmasına rağmen neden Yıldırım’ı bitirmek istedi FETÖ?" diye sordu.

Kütahyalı, şöyle devam etti:

F.Bahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım ile yöneticiler Ali Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu'nun şike ve teşvik suçlamalarından beraatine karar verildi. Mecnun Otyakmaz, Ümit Karan, Korcan Çelikay ve İskender Alın gibi isimler de beraat ettiler.

*

Aziz Yıldırım ile Fenerbahçe Başkanı Ali Koç duruşmada hazır bulundu. İkili yan yana gelmediler ve araları son derece soğuktu.

*

Fenerbahçe'nin sportif hukuk işlerinden sorumlu yöneticisi Alper Pirşen, beraat kararıyla Fenerbahçe'ye kurulan kumpasın ortaya çıktığını söyledi.

*

FBTV kanalında izledim kendisini. “Bizim için daha sevindirici olan beraatin gerekçesi. Aslında bu kararla Fenerbahçe'ye kurulan kumpas tamamen ortaya konmuş oldu. Kumpas davasının da kısa zamanda sonuçlanacağını umuyoruz" dedi Pirşen.

*

Volkan Demirel karar sonrası, "Doğruyduk, haklıydık, kazandık", Şekip Mosturoğlu ise "Yaşa F.Bahçe" tweeti attı.

*

Yönetici Fethi Pekin, kararlar kesinleşince kulüp olarak haklarını arayacaklarını açıkladı.

*

Dün bu karar üzerine benim de telefonlarım durmadı. Hem normal yollardan hem sosyal medyadan mesaj yağdı.

*

Elbette 3 Temmuz süreciyle ilgili Fenerbahçeli kardeşlerimin bana laf atması kadar doğal bir durum olamaz. Hepsinin bana dokundurmalarına saygı duyuyorum.

*

Ben o süreçte Aziz Yıldırım ve ekibinin üç maçta kesinlikle şike yaptığına dair tavır alan ve programlarımda bunu düzenli ifade eden bir medya aktörüydüm. Hakikatten kaçmak namertlik olur.

*

Ben 3 Temmuz sürecini tam destekleyip sonra da bugün arazi olan, dut yemiş bülbüle dönen tiplerden değilim. Türk medyası öyle adamlarla dolu. Alçaklık bu.

*

Her bu 3 Temmuz konusu açıldığında mertçe ve dürüstçe o süreçle adil biçimde hesaplaşılması gerektiğini söylüyorum. Hodri Meydan diyorum.

*

Sadece 3 Temmuz için değil, Ergenekon ve Balyoz süreçleri için de bunu söylüyorum.

*

Türk siyasal tarihine de geçmiş bu süreçlerle kemal-i ciddiyetle yüzleşilmeli. Yoksa bu kanayan yaralar açıkta kalır.

*

Fanatizmden uzak şekilde ve olayların tüm yönleriyle bu hesaplaşma yaşanmalı.

*

Bu davaları araçsallaştıran FETÖ’nün hedefleri de iyi saptanmalı. Usül ile esas arasındaki ayrım meselesi de dikkatle tartışılmalı. Tüm duruşmalarda konuşulanlar irdelenmeli.

*

Mesela 3 Temmuz olayında FETÖ’nün hedefi asla Fenerbahçe değildi. Direkt hedef Aziz Yıldırım’dı. Fenerbahçe’yi bitirmek değil Yıldırım bitirilmek isteniyordu.

*

Bugün bakınca net anlaşılıyor ki FETÖ doğrudan Aziz Yıldırım’ı ortadan kaldırmak istedi.

*

Yoksa şimdi “Kumpas, kumpas” diye bağıran kimi FB elitleriyle FETÖ’nün arası zaten çok iyiydi. FETÖ ile 15 Temmuz 2016’ya kadar kankaydı bunlar. Gerçek bir hesaplaşmada bunları isim isim de açıklarım.

*

FETÖ’nün takıntısı Aziz Yıldırım’dı. Peki neden bu takıntı vardı? Aslında kimi meşhur FETÖ savcılarıyla Aziz Bey’in tavla arkadaşı olmasına rağmen neden Yıldırım’ı bitirmek istedi FETÖ?