FETÖ kumpaslarını savunan avukat FETÖ’nün baroları bölme planını da savunuyor

featured

FETÖ derneği üyeliğini özgeçmişine yazan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, kumpas davalar sürecinde aktif rol almış bir isim. Özkan şimdi daha önce FETÖ’nün baroların yapısını değiştirmek için yürüttüğü planı AKP Grup Başkanvekili olarak devam ettiriyor.

VERYANSIN TV

AKP Grup Başkanvekili Avukat Cahit Özkan, CNN Türk’te katıldığı programda, baro seçimleri ile ilgili eleştirilerde bulundu.

Baroların kendilerini dış kapının mandalı olarak gördüklerini öne süren Özkan, “Avukatlar güçlü hukuk sistemimizin vazgeçilmezidir. Ancak barolar kendilerini dış kapının mandalı olarak görüyorlar. Türkiye hukuk ihraç eden ülke olamıyor. Bunun arkasında baroların siyasi bağnazlığı var” ifadelerini kullandı.

Özkan şöyle devam etti:

“Barolar, stajını bitirmiş bir genç meslektaşımıza yeminini ettirip cübbesini giydiremiyor. Yemin dahi ettiremeyen barolar acaba onların staj aşamasında etkin ve yetkin bir avukat olarak hazırlanmalarına gerekli desteği veriyor olabilir mi, elbette hayır! Avukatlık örgütü olan barolarla ilgili yapısal bir reformu hayata geçireceğiz. Rekabetçi bir anlayışla Türkiye’nin hukuk hizmetini geliştirecek, ülkeye katma değer sağlayacak, güçlü hukuk sistemini inşa edecek, avukatların hukuk üretmelerini sağlayan bir anlayış dizayn edeceğiz.”

FETÖ KUMPASLARINI SAVUNDUĞU GÖRÜNTÜLER TEKRAR GÜNDEMDE

AKP Grup Başkanvekili Özkan’ın bu sözleri hukuk camiasından büyük tepki toplarken, FETÖ kumpasları Balyoz ve Ergenekon davalarını savunduğu görüntüler tekrar gündeme geldi.

Özkan’ın FETÖ kumpası olan Balyoz davası sürecinde Genelkurmay’a karşı basın açıklaması yaparak sanıkların FETÖ’cü hakim ve savcıların egemen olduğu yargıya teslim edilmesini istediği görüntüleri yayınlayan Aydın Baro Başkanı avukat Gökhan Bozkurt, “Fetöcü hakimler Türk Ordusunu esir almaya çalışırken, dernek başkanı olarak orduevi önünde ‘Genelkurmay askerleri fetöcü hakimlere teslim et’ diye açıklama yapan Cahit Özkan, bugün barolara ayar vermeye çalışıyor. Çünkü o milletvekili yapıldı. Baroları bölmek Fetö projesidir. Nokta” ifadelerini kullandı.

‘PLAKASI FG İDDİASI’

Diğer yandan İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan da, geçtiğimiz yıl Meclis Genel Kurulu’nda Özkan’ın plakasının teröristbaşı Fethullah Gülen’in isim ve soyisminin ilk harfleri olduğunu söylemişti.

Türkkan, “Fetullah Gülen meselesinin olduğu yerde hiç konuşmaması gereken bir adam burada konuşuyor. Plakası ‘FG’ olan bir adam burada konuşuyor. Arabasının plakası FG, kalkmış burada tiyatro yapıyor bana” demişti.

FETÖ’CÜ HAKİMLERE SAHİP ÇIKMIŞTI

Özkan, Ergenekon davasından yargılanan Prof. Dr. Mehmet Haberal’ı tahliye etmedikleri gerekçesiyle hakkında tazminat davası açılan hakimlere ilişkin kararın Yargıtay tarafından onanmasını da tepkiyle karşılamıştı.

FETÖ’nün İlhan Cihaner’e yönelik kumpasını da canhıraş savunan Özkan, dönemin Erzincan Başsavcısı Cihaner’in tahliyesinden sonra göreve dönmesine de tepki göstermişti. Cihaner’in, hakkındaki delilleri karartabileceği iddiasında bulunan Özkan, “Başsavcıya derhal görevden el çektirilmeli” çağrısını yapmıştı.

AKP Grup Başkanvekili FETÖ’den kapatılan derneği özgeçmişine eklemiş

FETÖ kumpaslarını savunan avukat FETÖ’nün baroları bölme planını da savunuyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 3 sene önce

  Yav bunlar dönektir.

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  Bu konuyla alakasi varmidir bilemiyorum..Diyelim devlet guzel bir ise girisecek, o isi engellemenin veya akamete ugratmanin su an en etkili yolu, fetoculer de boyle istiyormus, onlarin istedigi seyler yapiliyor havasini vermek icin fetoculere twit attirilip muhalefete gol pasi gondermek te olabilir…Bu devirde herseyi dusunmek zorundayiz…Cozum tek….Bu itlerin twitlerini kimsenin kaale almamasi..

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  Benim için 1 kere fetöcü, her zaman fetöcüdür. Yok anlamamış, yok kandırılmış hikaye. Bu ikisi halen aynı yerlerinde duruyor.
  yani bu şahıslar zamanında fetö diyenlere söverken aynı kişileri fetöcülükle suçlayan Fetöcüler. Hepsi oradaydı ve de beraberlerdi,halen de beraberler. Yadırganacak bir şey yok,o gün söylemleriyle omuz omuzaydılar,bu gün eylemleriyle yine omuz omuzalar.
  Fetö terör yapılanmasına karşı kimin sesi olağandan fazla ve yüksek çıkıyorsa, muhtemeldir ki onların bu yapı ile bağlantısının olduğu açıktır.
  Üstüne basa söylüyorum “ dün bir yerlere gelmek için O.Ç fetöyü övenler bu gün bulundukları makama tutunmak ve Çukkasını şişirmek için küfür ediyorlar “ üstüne basa basa söylüyorum yarın yine aynısını yapacaklar tarih tekerrürden ibarettir fetullah denen piç 20 sene önce de haindi şimdi de hain.

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  Meclisteki partiler ve devlet kuşatılmış. (Fetöcü, Sözde Müslüman, Sözde Milliyetçi, Sözde Halkçı, Natocu, Ab, Abd aşığı, sermaye uşakları vb.)
  Alayı, koltuklarında kalmak için eylemleri ve söylemleri ile yasal görünen veye hukuk dışı her yolu sonuna kadar kullanacaklarını gösteriyor.
  O koltuklarda; Sırtını Halka Yaslayanlar, kazanacaktır.

  Cevapla
 5. 3 sene önce

  Bu sahis neden hala hapiste degil. Kim neden koruyor? Bagimsiz bir ulke olacaksak ulke aleyhine calisanlar neden hala hesap vermiyor? Neden hala nefes aliyorlar? Ucu kimlere dokunuyor ki bunlar hala ortalikta dolasabiliyorlar? Dini insanlara dogru ogreterek, din bezirganlarinin artik iktidar olmalarinin onune gecilmelidir. Ulkeyi geri goturmelerinin onune gecilmelidir. Ureten, icat eden, kendine yeten bir ulke olunmalidir. Ancak bu sekilde dunyada onemli bir yere gelinebilir. Bu altyapi Cumhuriyet doneminde kurulmustur.Osmanli Imparatorlugunu ortadan kaldirdilar ancak Mustafa Kemal yeni bir umut oldu. Her ne cemaat,tarikat ve hangi devlete calisirlarsa calissinlar: Vatan ve Devlet’ten onemli hicbir sey yoktur!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!