FETÖ tarzı psikolojik harbi en iyi sen bilirsin Nagehan Alçı! İşte çark ettiği o sözler…

Nagehan Alçı bugünkü köşe yazısında Atatürk'ü Dersim'de katliam yapmakla suçladığı konuşmasını haber yapanları hedef aldı. Canlı yayında ağzından çıkanları inkar etti. İşte o program...

FETÖ tarzı psikolojik harbi en iyi sen bilirsin Nagehan Alçı! İşte çark ettiği o sözler…

Alman Birinci Televizyon Kanalı ARD’de yayınlanan “Unutulan Katliam- Atatürk Alevileri Nasıl Öldürdü” adlı program Haberürk’ün devlete “katil” diyen yorumcusu Nagehan Alçı tarafından canlı yayında tekrarlandı.

Veryansın TV’nin o programda söylenen sözleri haber yapmasının ardından diğer internet siteleri de haberimizi paylaştı ve sosyal medyada Nagehan Alçı‘ya tepki yükseldi. Bunun üzerine bugün Habertürk internet sitesinde yazısı yayınlanan Alçı, skandal sözlerini haber yapanlara “marjinal” dedi ve söylemediği sözlerin haberleştirildiğini savundu.

Alçı’nın yazısında şu ifadeler yer aldı:

“Yalancılığın, iftiranın ve kötülüğün bile bir sınırı olur. Vicdansızlığın dahi bir limiti vardır.

Ağzımdan çıkmayan şeyleri yazmak, söylemediklerimi söylemiş gibi göstermek ve sosyal medyada bu yalanlarla linç örgütlemek bir kısım marjinal yayın organlarının rutini haline geldi.

Türkiye’nin en objektif ve en çok farklı sesi bünyesinde barındıran yayın platformu olan Habertürk’e iftiralarla saldırıyorlar. Hiç utanmadan, göz göre göre kasıtlı ve çirkin bir operasyon bu.”

Nagehan Alçı bizleri kötü olmakla, FETÖ tarzı operasyon yapmakla suçlasa da geçmişte FETÖ kumpaslarına övgüler düzen, asker eşleri takvime soyunsun diyen ve türlü iftiraları köşesine taşıyan kendisi.

Biz ise sadece Alçı’nın ağzından çıkanları haber yaptık. İşte Alçı’nın o sözleri:

“Belgeselde anlatılanları çok az kişi izlemiştir. Tunceli’den Dersim olarak bahseden Alçı, Alman kanalının yayınını savundu. Programda arşivlerden çıkan bir belgenin yayınlandığını savunan Alçı, ‘O belgede 1937 yılında Atatürk’ün imzası ile Meclis Hitler yönetiminden 20 ton gaz alındığı yönünde bir belge. Bu belge daha önce Dersim gazetesinde yer almış. 37-38 Dersim olayları çok acı olaylardır. Atatürk, çok önemli bir lider ama 37-38 yıllarında Dersim’de katliam yapılmıştır.”

Yapmadığı şey değil sözlerini de inkar eder diye programın ilgili kısmını ekliyoruz: