İliç’teki maden faciasında yeni gelişme: İşçilerin kullandığı araca ulaşıldı

Veryansın Tv’nin neredeyse iki senedir “Türkiye’nin Çernobil’i” diyerek uyardığı, Erzincan İliç’teki yabancı ortaklı altın madeninde yapılan toprak tahliyesi esnasında bir araca ulaşıldı.

featured

Çöpler köyündeki maden ocağında 13 Şubat’ta yaşanan ve 9 işçinin kaybolduğu toprak kaymasının ardından bölgede başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Ekiplerin iş makineleriyle yaptığı toprak tahliyesi sırasında bir araç bulundu. Araçta yapılan aramada, kayıp işçilere dair herhangi bir bulguya rastlanmadı.

NE OLMUŞTU?

Veryansın Tv’nin yaklaşık iki senedir “Türkiye’nin Çernobil’i” diyerek uyardığı, Erzincan İliç’teki yabancı ortaklı Anagold Madencilik isimli şirketin siyanürle altın çıkardığı madende, 13 Şubat 2024 tarihinde toprak kayması meydana gelmişti ve 9 işçi göçük altında kalmıştı.

Yaşanan felaket, siyanürlü madenin yol açacağı felakete karşı verilen mücadeleyi ve Veryansın Tv’nin haykırışlarını akıllara getirdi. Veryansın Tv’den Serkan Öz, Cumhuriyetçi Vatanseverler Hareketi’nden Avukat İsmail Hakkı Atal ve yıllardır köyü için mücadele eden Sedat Cezayirlioğlu, felaketten aylar önce İliç’teki ‘zehir’ havuzunun önünde açıklama yapmış ve Bingöl-Yedisu fay zonunun fay haritasını göstererek deprem tehlikesine dikkat çekmişti.

thumbnail
İlişkili Haber

Veryansın Tv aylarca haykırdı, iktidar ölü taklidi yaptı! Maden faciası nasıl adım adım geldi

İliç’teki maden faciasında yeni gelişme: İşçilerin kullandığı araca ulaşıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!