‘İmamoğlu 16 milyonun sevgilisi’ diyen Kılıçdaroğlu: Herkes Bay Kemal’i beklesin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da katıldığı grup toplantısında yaptığı konuşmada "Ekrem İmamoğlu ile baba-oğul gibiyiz" dedi. İmamoğlu'nun 16 milyonun sevgilisi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu "Herkes Bay Kemal'i beklesin." dedi.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

İmamoğlu’nun da yer aldığı grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, “Ekrem İmamoğlu ile baba-oğul ilişkisi gibiyiz. Kendisi CHP’nin evladı olduğu kadar benim de evladımdır.” dedi.

İmamoğlu’nun 16 milyonun sevgilisi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu “Herkes Bay Kemal’i beklesin.” dedi.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

‘KARARI MAHKEMEDEN ÇIKARDILAR’

Son günlerde yaşadığımız tabloya geleyim. Önce düzmece bir dava açtılar Sonra saray bu mahkemeye müdahale etti. Asla çıkarılamayacak bir kararı bu mahkemeden çıkardılar. Herşeyi alenen yaptılar. 85 milyonun önünde adaleti açıkça katlettiler.

’16 MİLYONUN SEVGİLİSİ…’

Bir de bunlar olurken malum sarayın bir de fotoromanı var. O da başka bir pisliğin içinde. Bir bakıyoruz o da cesaretlenmiş konuşuyor. Neymiş 16 milyonun sevgilisini görevden alacakmış. Beyefendiye bakın. Sen kimsin Ekrem İmamoğlu kim! Sen Ekrem İmamoğlu’nun tırnağı bile olamazsın! Ekrem İmamoğlu’nun adını ağzına alman için önce bir ağzını yıkayacaksın. Sen atamayla geldin o seçimle. Senin ne haltlar işlediğini ben gayet iyi biliyorum, senin neler çevirdiğini de biliyorum. Kripto dolandırıcıları senin yanında, mafyaya haber uçurmak senin görevin, uyuşturucu baronlarıyla fotoğraf çektirirsin, kirli paranın da bir numaralı adamısın. Ben bunları bilmiyor muyum! Tamamını biliyorum. Yine söyleyeyim., İmamoğlu size büyük lokmadır. Boğazınıza takılır boğulursunuz. Boğarız sizi boğarız!

‘İMAMOĞLU BENİM DE EVLADIMDIR’

Dikkatleri dağıtmak için cambaza bak oyunları oynadılar. Ama bu millet cambaz numarasını yemedi. Adalete de belediye başkanına da sahip çıktı. Belediye başkanımız Ekrem İmamoğlu bugün buradadır. Sizin bilmediğiniz ama bizi yakından tanıyanların iyi bildiği bir şeyi bu kürsüden sizlere ifade edeceğiz; ben Ekrem İmamoğlu ile baba-oğul ilişkisi gibiyiz. Kendisi CHP’nin evladı olduğu kadar benim de evladımdır. Ona sahip çıkmak boynumun borcudur. Şimdi yan kesici saraylara sesleniyorum, bu kantar sizi çekmez. Erdoğan’a da insanı olarak bir şey söylemek isterim, ihtiras doymak bilmeyen bir canavardır. İhtirasının esiri olma, kin kusma, öfke kusma. Adaletli adil olmaktan ayrılma. Sana öğretmediler mi adaletin, dürüstlüğün, kucaklaşmanın ne olduğunu? İhtirasına teslim olma. İhtirasına teslim oluyorsan ki oluyorsun süren doluyor. 4-5 ay sonra göreceksin.

‘HERKES BAY KEMAL’İ BEKLESİN’

Çok işimiz var bu saçmalıklara ayıracak vaktimiz yok. Bugün olmasa yarın adalet tecelli edecektir. Bu işlerle elbette uğraşılacak. Şundan bütün vatandaşlarımın emin olmasını isterim, Türkiye güzel bir ülke ekibimizi kurduk paramızı bulduk Türkiye’yi  hızla kalkındıracağız. türkiye’nin demokrasiye ihtiyacı var, büyümeye, kalkınmaya, adalete, kucaklaşmaya ihtiyacı var. Bütün bunların tamamını mutlaka ama mutlaka yapacağız. Göreceksiniz bunların tamamını aşama aşama büyük bir kararlılıkla hayata geçireceğiz. Herkes Bay Kemal’i beklesin.”

‘ONUR DUYDUM’

İmamoğlu, CHP liderinin “Evladım” ifadesi için “Onur duydum, gurur duydum. Yol arkadaşlığımız var. Genel Başkanımı her yerde dinlemek çok keyiflidir” dedi.

Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise, “Bugün CHP Grup Toplantısı için Ankara’dayım. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettim. Bu süreçte, 16 milyon İstanbullunun iradesine sahip çıktığı için teşekkürler.” ifadelerine yer verdi.

thumbnail
İlişkili Haber

İmamoğlu’ndan adaylık mesajı: Oyuna girme ihtimali olan bir oyuncuyum

‘İmamoğlu 16 milyonun sevgilisi’ diyen Kılıçdaroğlu: Herkes Bay Kemal’i beklesin

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 ay önce

  Lan bu nasıl bir Bay Kemal’dir?Batman gibi.Bekle bekle gelmiyor gelemiyor.

 2. 2 ay önce

  Sezar da Brutus için öyle derdi..

 3. 2 ay önce

  bu ben cb adayı değilim anlamına mı geliyor

 4. 2 ay önce

  Her zamanki gibi zırvalamış gene.

 5. 2 ay önce

  Bakalım bay Kemal kendisine kurulan bu kumpastan kurtulabilecek mi?Akşener Mhp ye operasyon için kullanıldı Bahçeli oyunu bozdu.Davutoğlu Akp’ye operasyın için kullanıldı Erdoğan farkedip onu saf dışı bıraktı.Kaset kumpasıyla Chp nin başına gelen Kılıçtaroğlu şimdi kendisine kurulan İmamoğlu kumpasından sağ salim çıkabilecek mi göreceğiz.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!