IŞİD’in sözde emirinden Türkiye itirafları…

featured

Afganistan’da yönetime el koyan Taliban örgütü, ülkedeki birçok camide bombalı eylem yapan terör örgütü IŞİD hücrelerine yönelik operasyon düzenledi. Dört IŞİD militanı etkisiz hale getirildi. Terör örgütü IŞİD’in sözde Horosan Eyaleti sorumlularından olan “Hanzala” kod adlı Muhammed Eyüb canlı olarak ele geçirildi.

Taliban’ın istihbarat birimleri, Muhammed Eyüb’ün yakalandığını duyurmasının ardından sorgu anının videosunu paylaştı.

 ‘IŞİD MİLİTANLARININ GÖNDERİLMESİNDEN SORUMLUYUM’

Taliban birimleri tarafından paylaşılan videoda, terör örgütü IŞİD elebaşlarından Muhammed Eyüb, Afganistan’daki IŞİD hücrelerinin ve teröristlerinin başka ülkelere gönderilmesinden sorumlu olduğunu itiraf etti.

Afganistan – İran sınırındaki Nimruz eyaletinde örgütlenildiğini ve buradan IŞİD teröristlerinin İran’a geçirildiğini itiraf eden Muhammed Eyüb, son durağın Türkiye olduğunu söyledi: “Nimruz Sınır Kapısı üzerinden İran’a, oradan da Türkiye’ye IŞİD militanlarının gönderilmesinden sorumluyum. Onlara kalacak yer, yemek, su ve silah buluyorum.”

Nimroz–İran–Türkiye güzergahı,  Afganistan’dan Türkiye’ye gelen kayıt dışı sığınmacıların kullandığı güzergah olarak biliniyor.  Ayrıca,  Afganistan’dan Türkiye’ye asker üniformalı,  grup halinde bekar erkeklerin yasadışı yollarla Türkiye’ye girmesi, birçok defa gündem olmuştu.

IŞİD’in sözde emirinden Türkiye itirafları…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Bunların Allah-u ekber dediği yerde ot bile bitmez be! Dinin bu kadar korkunç hale getirilmesinde, bu tiplerin Türk milletinin burnunun dibinde bitmesinde ve musallat olmasında kravatlı-takım elbiseli ve bol maaşlı seçimli seçimsiz başa bela olmuşların baş rol oynadığını biliyoruz.

 2. 2 hafta önce

  Al sana “muhacir”.

 3. 2 hafta önce

  Adamın biri ne demişti ? Biz talibanlarda aynı kafadayız demişti ve bu adam Türkiye de çok önemli bir makamı işgal ediyor iyi mi? Bunlar ayak takımı işidliler asıl büyükbaşlar tehlikeli.

 4. 2 hafta önce

  Bu tiplerle cennette birarada olmak, hayal etmesi bile…..!!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!